-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
μη ψυχόμενη θερμική ενότητα καμερών 400x300 17um LWIR για τον έξυπνο έλεγχο
| Ψήφισμα | 384x288 /17μm | NETD | ≤50mK |
|---|---|---|---|
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Μέγεθος | 21x22,3x15,6mm (Με φακό 9,1mm) |
| Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ (Προσαρμόσιμο) | Ακρίβεια θερμοκρασίας | ±3℃ ή ±3% |
| Επισημαίνω | Μη ψυχόμενη θερμική ενότητα καμερών LWIR,θερμική ενότητα καμερών 400x300 17um,Μη ψυχόμενη ενότητα θερμικής λήψης εικόνων LWIR |
||
LWIR Uncooled Thermal Camera Module για θερμική κάμερα ασφαλείας
Η μονάδα υπερύθρων χωρίς ψύξη COIN417G2 είναι μια νέας γενιάς έκδοση της θερμικής μονάδας COIN417. Ενσωματώνει ανιχνευτή υπέρυθρης απεικόνισης πακέτου επιπέδου γκοφρέτας (WLP) 400x300@17μm, κύκλωμα επεξεργασίας σήματος υψηλής απόδοσης και αλγόριθμο επεξεργασίας εικόνας.Υπάρχουν τρεις τύποι φακών για τη θερμική μονάδα COIN417G2: σταθεροί athermal φακοί 9.1㎜/13㎜/19㎜ για διαφορετική απόσταση παρατήρησης.
Με τη χρήση του ανιχνευτή υπερύθρων WLP και τον προσανατολισμό για πλήρως βελτιστοποιημένο SWaP, η τυπική κατανάλωση ενέργειας του COIN417G2 μειώθηκε κατά 50%, από 1,4 W σε 0,7 W, ενώ η απόδοσή του δεν διακυβεύεται. Ο εξαιρετικά γρήγορος χρόνος εκκίνησης μειώνεται σημαντικά από 10 δευτερόλεπτα σε 3,5 δευτερόλεπτα χωρίς να περιμένετε πολύ.Εγγυάται επίπεδο προστασίας IP67 και περνάει τη δοκιμή ESD: εκκένωση επαφής±4KV, εκκένωση αέρα±8KV.
Η μονάδα υπερύθρων COIN417G2 διαθέτει ευκρινή και ευκρινή παρουσίαση θερμικής εικόνας, συμπαγές μέγεθος και χαμηλό κόστος. Διαθέτει επίσης μια προαιρετική θερμογραφική λειτουργία με εύρος μέτρησης από -20℃~550 ℃ για βιομηχανική μέτρηση θερμοκρασίας (υποστήριξη προσαρμογής και επέκτασης)
Η θερμική μονάδα COIN417G2 θα μπορούσε να ικανοποιήσει τις απαιτήσεις της απομακρυσμένης μέτρησης θερμοκρασίας. Μπορεί να ενσωματωθεί σε όλα τα είδη θερμικών καμερών.
- Μίνι μέγεθος: 25,4x25,4x29,3mm (με φακό 9,1mm)
- Ελαφρύ Βάρος: 29g±3g (με φακό 9,1mm)
- Τυπικό NETD≤40mk
- Βελτιωμένη ποιότητα εικόνας
- Χαμηλή κατανάλωση ενέργειας
- Ταχεία Ανάπτυξη & Ένταξη
| Μοντέλο | COIN417G2/R |
| Απόδοση ανιχνευτή υπερύθρων | |
| Υλικό | Φωνή |
| Ψήφισμα | 400×300 |
| Pixel Pitch | 17μm |
| Φασματικό εύρος | 8μm ~14μm |
| Τυπικό NETD | ≤40mK |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ρυθμός καρέ | 50Hz/30Hz/25Hz |
| Ώρα εκκίνησης | 3s |
| Αναλογικό βίντεο | PAL/NTSC |
| Ψηφιακό βίντεο | RAW/YUV/BT656 |
| Αλγόριθμος εικόνας | Διόρθωση μη ομοιομορφίας (NUC) Μείωση θορύβου 3D (3DNR) Μείωση θορύβου 2D (DNS) Συμπίεση δυναμικού εύρους (DRC) Βελτίωση άκρων (EE) |
| Ψηφιακό ζουμ | Συνεχές ζουμ 1X~8X, Μέγεθος 1/8 βημάτων (Έξοδος YUV) |
| Εμφάνιση εικόνας | Μαύρο Hot/White Hot/Pseudo Color |
| Λογισμικό Η/Υ | |
| Λογισμικό ICC | Έλεγχος μονάδας και προβολή βίντεο |
| Ηλεκτρικές Προδιαγραφές | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | 50Pin_HRS: DF40C-50DP-0,4V(51), (HRS, Άντρας) |
| USB Extension Board | Τύπος-C |
| Διεπαφή επικοινωνίας | TTL-232/USB2.0 |
| Διεπαφή ψηφιακού βίντεο | CMOS8/CMOS16/LVDS/USB2.0 |
| Τάση τροφοδοσίας | 4~5,5V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | 0,7W |
| Μέτρηση Θερμοκρασίας | |
| Εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας | -10℃~+50℃ |
| Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~150℃, 0℃~550℃; Υποστήριξη Προσαρμογής και Επέκτασης |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±3℃ ή ±3% |
| Περιφερειακή μέτρηση θερμοκρασίας | Υποστήριξη μέγιστης, ελάχιστης και μέσης τιμής της περιφερειακής θερμοκρασίας εξόδου |
| SDK | Windows/Linux/ARM; Επιτύχετε ανάλυση ροής βίντεο και μετατροπή από γκρι σε θερμοκρασία |
| Φυσικά Χαρακτηριστικά | |
| Μέγεθος (mm) | 25,4×25,4×29,3 (Με φακό 9,1 mm) 25,4×25,4×41,2 (Με φακό 13mm) 25,4×25,4×40 (Με φακό 19mm) |
| Βάρος | 29g±3g (με φακό 9,1mm) 42g±3g (με φακό 13mm) 44g±3g (με φακό 19mm) |
| Περιβαλλοντική προσαρμοστικότητα | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40℃~+70℃ |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45℃~+85℃ |
| Υγρασία | 5%~95%, χωρίς συμπύκνωση |
| Δόνηση | 5,35 γραμμάρια, 3 αξόνων |
| Σοκ | Half Sine Wave, 40g/11ms, 3-axis, 6-direction |
| Πιστοποιητικά | ROHS2.0/REACH |
| Οπτική | |
| Προαιρετικός φακός | Σταθερό Athermal: 9,1mm/13mm/19mm |
| Επίπεδο Προστασίας | IP67 |
Η θερμική μονάδα COIN417G2 μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε θερμογραφία, παρακολούθηση ασφάλειας, πυρόσβεση και διάσωση, σε εξωτερικούς χώρους, AIoT, Smart Hardware, ωφέλιμο φορτίο UAV, ADAS κ.λπ.
![]()
Υψηλή ευαισθησία και εξαιρετική απόδοση
Κορυφαία τεχνολογία παγκοσμίως στη βιομηχανία υπερύθρων
Διατίθενται διάφοροι ανιχνευτές υπερύθρων
Τόσο μη ψυχόμενοι όσο και ψυχόμενοι ανιχνευτές lR σε διαφορετικές μορφές και μέγεθος pixel
Παραγωγή όγκου για εξασφάλιση γρήγορης παράδοσης
Τρεις γραμμές παραγωγής με ετήσια δυνατότητα παραγωγής έως και εκατομμύρια ανιχνευτές.
1. Τι είναι η υπέρυθρη θερμογραφία;
Η θερμογραφία είναι μια νέα και αποτελεσματική τεχνολογία μη επεμβατικής διαγνωστικής μεθόδου που βασίζεται στην ανίχνευση θερμοκρασίας επιφάνειας αντικειμένων. Η υπέρυθρη ακτινοβολία (IR) που εκπέμπεται από ένα αντικείμενο καταγράφεται και οπτικοποιείται με τη μορφή χάρτη κατανομής θερμοκρασίας.
2. Σε τι μπορεί να χρησιμοποιηθεί η υπέρυθρη θερμογραφία;
Η υπέρυθρη θερμική εικόνα μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την εκτέλεση επιθεωρήσεων στο σπίτι, τον προσδιορισμό δομικών ελαττωμάτων, ηλεκτρικών βλαβών, μηχανικών βλαβών, φυσιολογικών αλλαγών σε ανθρώπους και ζώα και πολλά άλλα.
3. Ποια είναι τα πλεονεκτήματα της υπέρυθρης θερμογραφίας;
Για τη μη καταστροφική δοκιμή, είναι απλό στη δοκιμή και γρήγορη απόκριση χωρίς ζημιές, γεγονός που έχει ως αποτέλεσμα την εξοικονόμηση κόστους, την αύξηση της απόδοσης εργασίας, τη μείωση του ανθρώπινου δυναμικού και την απόσβεση του εξοπλισμού.
Για την ιατρική θερμογραφία, είναι πολύ αποτελεσματικό να βρει κανείς τα κρυμμένα προβλήματα στο ανθρώπινο σώμα, 100% ασφαλές χωρίς ακτινοβολία και πόνο, το οποίο είναι ιδανικό εργαλείο για έγκαιρο έλεγχο υγείας.

