-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Ραδιομετρική θερμική μονάδα LWIR με ανάλυση 120x90 12μm Pixel Pitch χωρίς ψύξη για εφαρμογές AIoT
| Ψήφισμα | 120x90 | Φακός (HFOV/FL) | 50°/ 1,6 mm |
|---|---|---|---|
| Pixel Pitch | 12μm | Λειτουργία εστίασης | Ελεύθερη εστίαση |
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
| Επισημαίνω | 256x192 υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών,Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών VOx,30Hz υπέρυθρη ενότητα καμερών |
||
Το TIMO112 είναι μια συμπαγής μονάδα θερμικού αισθητήρα που διαθέτει εξαιρετικά συμπαγή σχεδιασμό που απλοποιεί την ενσωμάτωση πακέτων. Συνδυάζει οπτικό φακό, ανιχνευτή υπερύθρων μακρών κυμάτων πακέτου στάθμης πλακιδίων 120x90/12μm (WLP) και βασικό κύκλωμα επεξεργασίας εικόνας για την ταχεία λήψη θερμικών εικόνων και δεδομένων κατανομής θερμότητας των περιοχών στόχου.
Αυτή η μονάδα κάμερας υπερύθρων είναι πλήρως βελτιστοποιημένη για μικρό μέγεθος, μικρό βάρος και χαμηλή τιμή (SWaP) για να ανταποκρίνεται στις αυστηρές απαιτήσεις των πελατών σε εφαρμογές υπέρυθρης θερμικής απεικόνισης, διατηρώντας παράλληλα ανώτερη ποιότητα εικόνας. Η μινιατούρα του δομή, οι συμπαγείς διαστάσεις συσκευασίας και η εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση ενέργειας το καθιστούν ιδανικό για ενσωμάτωση σε διάφορα εργαλεία επιθεώρησης, κάμερες παρακολούθησης ασφαλείας και φορητές υπέρυθρες θερμικές συσκευές απεικόνισης.
- Ultra-Miniature Module με Ultimate SWaP-C Optimization
- Συσκευασμένος ανιχνευτής σε επίπεδο γκοφρέτας + οπτικά σε επίπεδο γκοφρέτας + μικρο-ηλεκτρομαγνητικό κλείστρο βαλβίδας
- Η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρης ακτινοβολίας, που επιτρέπει την ελάχιστη λειτουργικότητα θερμικής απεικόνισης με μέγιστη απόδοση κόστους
- Συμπαγές μέγεθος, ελαφρύ και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ιδανικό για ενσωμάτωση σε μικροσκοπικές συσκευές
- Αποδεδειγμένη απόδοση και ταχεία απόκριση
- Σχεδιασμός εξαιρετικά χαμηλής ισχύος, που καταναλώνει μόλις 9 mW
- Ομαλή απεικόνιση με ρυθμό καρέ 25 Hz
- Ευέλικτο και φιλικό προς το περιβάλλον
- Υποστηρίζει διεπαφή εικόνας SPI, συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
- Συμβατό με τα περιβαλλοντικά πρότυπα RoHS 2.0
| Μοντέλο | ΤΙΜΟ112 |
|---|---|
| Ψήφισμα | 120*90 |
| Μέγεθος pixel | 12μm |
| Φασματική Απόκριση | 8~14μm |
| Λειτουργία εστίασης | Εστίαση Δωρεάν |
| Φακός (HFOV/FL) | 50°/1,6 mm |
| Βάρος | 1,8 γρ |
| Μέγεθος (χωρίς FPC) | 12,6mm*12,6mm*8,8mm |
| Αριθμός PIN | 40 PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14 bit Raw |
| Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
| Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ (-20℃~+150℃ | +100℃~550℃) |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -20℃~+60℃ |
| Υγρασία | 5%~85% |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45℃~+85℃ |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μη ψυχρή θερμική μονάδα TIMO112 LWIR χρησιμοποιείται ευρέως σε πολυάριθμες εφαρμογές, όπως η θερμογραφία, το ευφυές υλικό, το έξυπνο κτίριο, το έξυπνο σπίτι, το AIoT και άλλοι βιομηχανικοί τομείς.
Η υπέρυθρη θερμική απεικόνιση είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτινοβολία και θερμική ενέργεια για τη συλλογή πληροφοριών για αντικείμενα. Μετατρέπει την αόρατη υπέρυθρη ακτινοβολία σε ορατές υπέρυθρες θερμικές εικόνες που εμφανίζουν την κατανομή θερμοκρασίας των επιφανειών στόχου. Διαφορετικά αντικείμενα και ακόμη και διαφορετικά μέρη του ίδιου αντικειμένου έχουν ποικίλες δυνατότητες ακτινοβολίας και ισχύ υπέρυθρης ανάκλασης.
- Νυχτερινή όραση
- Έρευνα & διάσωση
- Μη καταστροφικές δοκιμές
- Πρόληψη επιδημίας
- Θερμογραφία
- Ασφάλεια & παρακολούθηση
- Πυροσβεστική
Μια μονάδα θερμικής απεικόνισης αποτελείται συνήθως από έναν ανιχνευτή υπερύθρων, έναν υπέρυθρο φακό και ένα ηλεκτρονικό υλικό με ενσωματωμένο λογισμικό και αλγόριθμους. Αντιπροσωπεύει την ελάχιστη λειτουργική μονάδα μιας συσκευής θερμικής απεικόνισης.

