-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Μη ψυγμένη θερμική κάμερα LWIR 256x192 ανάλυση 12μm Μέγεθος pixel με ακρίβεια ±2°C για έξυπνο σπίτι
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | ±2℃ ή ±2% | Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ |
|---|---|---|---|
| Λειτουργία εστίασης | Ελεύθερη εστίαση | Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ψήφισμα | 256*192 | ||
| Επισημαίνω | Θερμική ενότητα 256x192 καμερών LWIR,Έξυπνη ενότητα 12uM εγχώριων θερμική καμερών,θερμικός πυρήνας καμερών 12uM LWIR |
||
TIMO212 LWIR thermal imaging camera core integrates 256x192/12μm focal plane array (FPA) uncooled VOx infrared detector and features an optional thermographic function with measurement range from -20℃ to 550℃ for industrial temperature measurement.
Σχεδιασμένο για ενσωμάτωση σε διάφορους τομείς, συμπεριλαμβανομένων των κινητών τερματικών, των οργάνων και των μετρητών και των εφαρμογών του Διαδικτύου των Πραγμάτων (IoT),Αυτό το προϊόν προσφέρει εξαιρετική μικροποίηση και εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση ενέργειαςΥποστηρίζει πολλαπλές επιλογές φακών πεδίου θέασης για να ανταποκρίνεται σε διαφορετικές απαιτήσεις για γωνίες θέασης και ποιότητα εικόνας σε διαφορετικά σενάρια εφαρμογής.
- Υπερ-μικρογραφική μονάδα με τελική βελτιστοποίηση SWaP-C- Ο συσκευασμένος ανιχνευτής επιπέδου κυψελών + οπτική επιπέδου κυψελών + μικροηλεκτρομαγνητική κλείστρα βαλβίδας.Η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρου που επιτρέπει τη βασική λειτουργία θερμικής απεικόνισης με μέγιστη αποδοτικότητα κόστουςΟ μικρός μεγέθους, το ελαφρύ βάρος και η χαμηλή κατανάλωση ενέργειας είναι ιδανικές για ενσωμάτωση σε μικροσκοπικές συσκευές.
- Ευέλικτες οπτικές επιλογές, ακριβής μέτρηση θερμοκρασίας- Πολλαπλές επιλογές φακών διαθέσιμες, συμπεριλαμβανομένων των φακών ευρείας γωνίας και τηλεφωτογραφίας, για την κάλυψη των διαφόρων αναγκών των εφαρμογών.υποστηρίζει τόσο την περιφερειακή όσο και την πλήρη παρακολούθηση της θερμοκρασίας.
- Εύκολη ενσωμάτωση, ταχεία ανάπτυξη- Υποστηρίζει DVP εικόνα διεπαφή συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες.
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Σχήμα | TIMO212 |
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8-14μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Επιλογές φακού (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος | 5.1±0.4g 4.4±0.4g 2±0.2g 4.8±0.4g |
| Μέγεθος (χωρίς FPC) | 16×14×18mm. 16×14×14.6mm. 14×12×9.8mm. 16×14×15.6mm. |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C έως +550°C (-20°C έως +150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C έως +60°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C έως +85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μονάδα θερμικής κάμερας TIMO212 χρησιμοποιείται ευρέως στην έξυπνη ασφάλεια, το AloT, τη νυχτερινή παρατήρηση, τα όργανα και τους μετρητές, την μηχανική όραση και διάφορες εφαρμογές θερμικής απεικόνισης.
Ψευδοχρώμα, επίσης ονομάζεται ψευδές χρώμα,μετατρέπει τη θερμική κατανομή των αντικειμένων σε οπτικές εικόνες μέσω συστήματος θερμικής απεικόνισης υπέρυθρου και τις εμφανίζει στην οθόνη σε επίπεδο γκρι ή ψευδοχρώματοςΓια να διευκολυνθεί η θερμική ανάλυση, οι εικόνες αντιπροσωπεύονται χρησιμοποιώντας ψεύτικα χρώματα που απεικονίζουν οπτικά τις διαφορές θερμοκρασίας.
Η ενότητα προσφέρει πολλαπλές παλέτες ψευδοχρώματος, συμπεριλαμβανομένων: White Hot, Lava, Ironbow, Hot Iron, Medical, Arctic, Rainbow1, Rainbow2 και Red Hot.

