-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
OEM μικρού μεγέθους μη ψυγμένο πυρήνα θερμικής απεικόνισης LWIR με ανάλυση 256x192 και 12μm pixel pitch στο πακέτο Wafer Level
| Ψήφισμα | 256x192 | Pixel Pitch | 12μm |
|---|---|---|---|
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ |
| Ρυθμός καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, Απεικόνιση: 50Hz | Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Επισημαίνω | Μη ψυχόμενος θερμικό Imager πυρήνας,Μη ψυχόμενο θερμικό Imager cOem,256x192 μη ψυχόμενο θερμικό Imager |
||
Ελαφρύ βάρος LWIR μη ψυγμένο πυρήνα θερμικής κάμερας με ανάλυση 256x192, μέγεθος εικονοστοιχείων 12 μm
Το μοντέλο απεικόνισης υπέρυθρης ακτινοβολίας TIMO212, επίσης γνωστό ως μη ψυγμένο θερμικό μοντέλο, είναι ένα από τα μοντέλα της οικογένειας υπέρυθρων φωτογραφικών μηχανών TIMO.Περιλαμβάνει ένα εξαιρετικά μικρό μέγεθος 256x192 / 12μm πακέτο επιπέδου κυψελών (WLP) υπέρυθρου ανιχνευτή που καλύπτει μακρύ μήκος κύματος από 8 έως 14 μικρών.
Χάρη στην τεχνολογία WLP, το μοντέλο θερμικής κάμερας TIMO212 επιτυγχάνει υπερμικροδομή,Υψηλότερη ευαισθησία και ανώτερη ποιότητα εικόνας σε προσιτή τιμή, επιτρέποντας στον πελάτη να επιλέξει τον πιο κατάλληλο τύπο σύμφωνα με τις δικές του ανάγκες.
Λόγω της πλήρως βελτιστοποιημένης δομής του, ο πυρήνας θερμικής κάμερας TIMO212 είναι δημοφιλής και χρησιμοποιείται ευρέως σε εφαρμογές θερμικής απεικόνισης υπέρυθρου, όπως θερμογραφία, πρόληψη επιδημιών, έξυπνο υλικό,ΑΙΟΤ κλπ..
- Υπερ-μικρογραφική μονάδα με τελική βελτιστοποίηση SWaP-C
- Συσκευασμένος ανιχνευτής επιπέδου κυψελού + οπτική επιπέδου κυψελού + μικροηλεκτρομαγνητική κλείστρα βαλβίδας
- Η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρου, που επιτρέπει τη βασική λειτουργία θερμικής απεικόνισης με μέγιστη αποδοτικότητα κόστους
- Σύντομο μέγεθος, ελαφρύ βάρος και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ιδανικό για ενσωμάτωση σε μικροσκοπικές συσκευές
- Ευέλικτες οπτικές επιλογές, ακριβής μέτρηση θερμοκρασίας
- Διατίθενται πολλαπλές επιλογές φακών, συμπεριλαμβανομένων των φακών ευρείας γωνίας και τηλεφωτογραφίας, για την κάλυψη διαφορετικών αναγκών εφαρμογής
- Μέτρηση θερμοκρασίας υψηλής ακρίβειας με ακρίβεια έως ±2°C. Υποστηρίζει την παρακολούθηση της περιφερειακής και της πλήρους θερμοκρασίας
- Εύκολη ενσωμάτωση, ταχεία ανάπτυξη
- Υποστηρίζει διεπαφή εικόνας DVP, συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
- Συμμόρφωση με τα περιβαλλοντικά πρότυπα RoHS 2.0
| Σχήμα | TIMO212 |
|---|---|
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8-14μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος (g) | 5.1±0.4 4.4±0.4 2±0.2 4.8±0.4 |
| Μέγεθος (σε χιλιοστά, χωρίς FPC) | 16×14×18 16×14×14.6 14×12×9.8 16×14×156 |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C~+60°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Ο πυρήνας θερμικής κάμερας TIMO212 χρησιμοποιείται ευρέως σε πολλούς τομείς, όπως η θερμογραφία, το έξυπνο υλικό, το έξυπνο κτίριο, το έξυπνο σπίτι, το AIoT κλπ.
- Υψηλή ευαισθησία και εξαιρετική απόδοση
- Παγκόσμια κορυφαία τεχνολογία στην υπέρυθρη βιομηχανία
- Διαφορετικοί ανιχνευτές υπέρυθρου διαθέσιμοι - Τόσο μη ψυγμένοι όσο και ψυγμένοι ανιχνευτές υπέρυθρου σε διαφορετικά μορφότυπα και μεγέθη pixel
- Παραγωγή σε μεγάλες ποσότητες για να εξασφαλιστεί ταχεία παράδοση - Τρεις γραμμές παραγωγής με ετήσια παραγωγική ικανότητα έως εκατομμύρια ανιχνευτές
Οι ανιχνευτές υπέρυθρων και οι πυρήνες θερμικών φωτογραφικών μηχανών μας χρησιμοποιούνται ευρέως σε πολλές βιομηχανίες, όπως:
- Θερμογραφία:Διατήρηση ηλεκτρικής ενέργειας, μηχανική όραση, κτίριο HVAC, μεταλλουργία, πετροχημική, προγνωστική συντήρηση, πρόληψη επιδημιών
- Ασφάλεια και παρακολούθηση:Ασφαλής πόλη, Παρακολούθηση υποδομών, ασφάλεια των συνόρων, θαλάσσια κρουαζιέρα, ασφάλεια των ορυχείων
- Πυροσβεστική και Διάσωση:Πρόληψη δασικών πυρκαγιών, πρόληψη πυρκαγιών, έρευνα και διάσωση
- Χρήσιμο φορτίο μη επανδρωμένων:Επιθεώρηση εξοπλισμού, επιβολή και διάσωση, εφαρμογή πυρόσβεσης, παρατήρηση ζώων
- Προσωπικό Όραμα:Εξωτερικός ελεύθερος χρόνος, Παρατήρηση ζώων, Περιπολία εφαρμογής
- ΑΔΑΣ:Αυτοκίνητη οδήγηση, προηγμένο σύστημα υποβοήθησης οδηγού, ειδικά οχήματα
- ΑΙΟΤ:Έξυπνο σπίτι, έξυπνο υλικό, έξυπνη φροντίδα, ρομπότ
- Άλλα:Ενισχυμένο σύστημα όρασης πτήσης, ανίχνευση αερίων, γεωργία και βοσκοτροφία, επιστημονική έρευνα

