-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Μίνι μέγεθος TIMO112 Μη ψυγμένη υπέρυθρη μονάδα κάμερας με ανάλυση 120x90 και πλάτος των pixel 12μm
| Ψήφισμα | 120x90 | Φακός (HFOV/FL) | 50°/ 1,6 mm |
|---|---|---|---|
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Pixel Pitch | 12μm |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw | Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
| Επισημαίνω | Συμπαγής θερμική ενότητα σχεδίου LWIR,Θερμική ενότητα 640x512 LWIR,UAV θερμικός πυρήνας 12uM καμερών ωφέλιμων φορτίων |
||
Το μοντέλο κάμερας υπέρυθρου TIMO112 ενσωματώνει έναν υπέρυθρο θερμικό ανιχνευτή 120x90 / 12μm (WLP).
Το μοντέλο θερμικής κάμερας TIMO112 διαθέτει μικρό μέγεθος, ελαφρύ βάρος και χαμηλό κόστος.Έχει θερμογραφική λειτουργία με εύρος μετρήσεων από -20 °C έως 550 °C για τη μέτρηση βιομηχανικής θερμοκρασίας.
Η θερμική μονάδα TIMO112 αναπτύχθηκε ειδικά για έξυπνο σπίτι, AIoT, όργανα και μετρητές, έξυπνη ασφάλεια, νυχτερινή παρατήρηση και παρόμοιες εφαρμογές.
- Υπερ-μικρογραφική μονάδα με τελική βελτιστοποίηση SWaP-C
- Συσκευασμένος ανιχνευτής επιπέδου κυψελού + οπτική επιπέδου κυψελού + μικροηλεκτρομαγνητική κλείστρα βαλβίδας
- Η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρου, που επιτρέπει ελάχιστη λειτουργία θερμικής απεικόνισης με μέγιστη αποδοτικότητα κόστους
- Σύντομο μέγεθος, ελαφρύ βάρος και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ιδανικό για ενσωμάτωση σε μικροσκοπικές συσκευές
- Αποδεδειγμένη απόδοση και ταχεία ανταπόκριση
- Σχεδιασμός εξαιρετικά χαμηλής κατανάλωσης, κατανάλωση μόλις 9mW
- Ακαθάριστη απεικόνιση με ρυθμό καρέ 25Hz
- Ευέλικτος και φιλικός προς το περιβάλλον
- Υποστηρίζει διεπαφή εικόνας SPI, συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
- Συμμόρφωση με τα περιβαλλοντικά πρότυπα RoHS 2.0
| Σχήμα | TIMO112 |
|---|---|
| Απόφαση | 120×90 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8 έως 14 μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 50°/ 1,6 mm |
| Βάρος (g) | 1.8 |
| Μέγεθος (σε χιλιοστά, χωρίς FPC) | 12.6mm × 12.6mm × 8.8mm |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | 25Hz |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C~+60°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μονάδα θερμικής απεικόνισης TIMO112 μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε εφαρμογές όπως Smart Home, AIoT, Instrument and Meter, Intelligent Security, Night Observation και παρόμοιους τομείς.
Η SensorMicro είναι ο κορυφαίος κατασκευαστής και πάροχος υπηρεσιών υπέρυθρων ανιχνευτών.Παρέχουμε στους πελάτες παγκοσμίως υψηλής απόδοσης ανθυψυγμένους και ψυγμένους ανιχνευτές θερμικής απεικόνισης και μοιραζόμαστε την επαγγελματική μας εμπειρία εφαρμογής.
Η SensorMicro προσφέρει προηγμένους ανιχνευτές υπέρυθρων, πυρήνες κάμερας και μονάδες με ευπροσάρμοστες μορφές και ζώνες κύματος.Τα προϊόντα μας ενσωματώνονται απρόσκοπτα σε διάφορα συστήματα, ενισχύοντας εφαρμογές απεικόνισης και ανίχνευσης επόμενης γενιάς σε διάφορες βιομηχανίες..
Οι μικροανιχνευτές έχουν χρησιμοποιηθεί ευρέως στην θερμογραφία, την ασφάλεια και την παρακολούθηση, την προσωπική όραση, τα αυτοκινητοβιομηχανικά και καταναλωτικά προϊόντα υπέρυθρου.Η ικανότητά μας παραγωγής σε μεγάλες ποσότητες μας επιτρέπει να ανταποκριθούμε στην αυξανόμενη ζήτηση από όλες τις υπάρχουσες και αναδυόμενες αγορές.
Υπάρχουν επί του παρόντος δύο τύποι αισθητήρων θερμικής απεικόνισης με υπέρυθρες ακτίνες στην αγορά: ψύκτες και μη ψύκτες.
Οι ανιχνευτές IR χωρίς ψύξη λειτουργούν σε θερμοκρασία περιβάλλοντος. Βασίζονται στην τεχνολογία της βιομηχανίας ημιαγωγών και μπορούν να κατασκευαστούν σε μεγάλους όγκους με μικρό μέγεθος και χαμηλό κόστος.Οι ανιχνευτές IR χωρίς ψύξη χρησιμοποιούνται ευρέως σε φορητές / φορητές / κινητές συσκευές.
Οι ψυγμένοι ανιχνευτές υπέρυθρης ακτινοβολίας είναι συσκευασμένοι σε μια μονάδα που τους διατηρεί σε εξαιρετικά χαμηλές θερμοκρασίες υποστηριζόμενες από κρυοψύκτη.κυρίως λόγω των απαιτούμενων πολύπλοκων συστημάτων ψύξηςΩστόσο, τα ψυγμένα συστήματα είναι απίστευτα ευαίσθητα και συνήθως λειτουργούν με οπτική μεγάλης εστιακής απόστασης για να επιτύχουν αποστολές μεγάλου βεληνεκούς.

