-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Μικροσκοπικός μη ψύκτης 256x192 12μm LWIR θερμικός κάμερας πυρήνας για ενσωμάτωση παρακολούθησης
| Ψήφισμα | 256x192 | Λειτουργία εστίασης | Ελεύθερη εστίαση |
|---|---|---|---|
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Pixel Pitch | 12μm |
| Ρυθμός καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, Απεικόνιση: 50Hz | Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% |
| Επισημαίνω | Μικροσκοπικός μη ψυχόμενος πυρήνας καμερών LWIR θερμικός,Θερμικός πυρήνας καμερών επιτήρησης LWIR,256x192 μη ψυχόμενος πυρήνας καμερών LWIR |
||
Το TIMO212 είναι ένα μη ψυγμένο υπέρυθρο μικροσκοπικό μοντέλο που διαθέτει αυτο-αναπτυγμένο ανιχνευτή 256×192/12μm επιπέδου πλακιδίων, οπτικό φακό επιπέδου πλακιδίων και μικροηλεκτρομαγνητικό κλείστρο βαλβίδας.Αυτό επιτρέπει την ακριβή συλλογή δεδομένων θερμοκρασίας και κατανομής θερμότητας για συγκεκριμένες περιοχές-στόχους- σχεδιασμένο για ενσωμάτωση σε διάφορους τομείς, συμπεριλαμβανομένων των κινητών τερματικών, των οργάνων και των μετρητών, και των εφαρμογών IoT,προσφέρει εξαιρετική μικρογραφία και εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ενώ υποστηρίζει πολλαπλές επιλογές φακών οπτικού πεδίου.
- Υπερ-μικροειδής μονάδα:Ο συσκευασμένος ανιχνευτής επιπέδου πλακέτας + η οπτική επιπέδου πλακέτας + το μικροηλεκτρομαγνητικό κλείστρο βαλβίδας - η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρου με μέγιστη αποδοτικότητα κόστους
- Συμπίεση και αποδοτικότητα:Ελαφρύ σχεδιασμό με χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ιδανικό για ενσωμάτωση σε μικροσκοπικές συσκευές
- Ελαστική οπτική:Πολλαπλές επιλογές φακών, συμπεριλαμβανομένων των φακών ευρείας γωνίας και τηλεφωτογραφίας, για την κάλυψη διαφορετικών αναγκών εφαρμογής
- Μέτρηση θερμοκρασίας ακριβείας:Μέτρηση υψηλής ακρίβειας έως ±2°C με περιφερειακή και πλήρη παρακολούθηση θερμοκρασίας
- Εύκολη ενσωμάτωση:Υποστηρίζει διεπαφή εικόνας DVP, συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
- Περιβαλλοντική συμμόρφωση:Πιστοποιημένο RoHS 2.0
| Σχήμα | TIMO212 |
|---|---|
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8-14μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Επιλογές φακού (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος | 5.1±0.4g 4.4±0.4g 2±0.2g 4.8±0.4g |
| Μέγεθος (χωρίς FPC) | 16×14×18mm. 16×14×14.6mm. 14×12×9.8mm. 16×14×15.6mm. |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Περιοχή θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C~+60°C |
| Υγρασία λειτουργίας | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μονάδα θερμικής απεικόνισης iLC212 εφαρμόζεται στον τομέα της έξυπνης ασφάλειας, AloT, νυχτερινής παρατήρησης, οργάνων και μετρητών, μηχανικής όρασης και πολλά άλλα.
- Υψηλή ευαισθησία και εξαιρετική απόδοση με κορυφαία τεχνολογία υπέρυθρων
- Διαφορετικοί ανιχνευτές υπέρυθρων που διατίθενται τόσο σε μη ψυγμένες όσο και σε ψυγμένες μορφές με διαφορετικά μεγέθη pixel
- Παραγωγή σε όγκο με ετήσια παραγωγική ικανότητα έως εκατομμύρια ανιχνευτών
- Ειδικεύεται στο σχεδιασμό, την κατασκευή και την εμπορία λύσεων θερμικής απεικόνισης
- Θερμογραφία:Διατήρηση ηλεκτρικής ενέργειας, μηχανική όραση, κτίριο HVAC, μεταλλουργία, πετροχημική, προγνωστική συντήρηση, πρόληψη επιδημιών
- Ασφάλεια και παρακολούθηση:Ασφαλής πόλη, Παρακολούθηση υποδομών, ασφάλεια των συνόρων, θαλάσσια κρουαζιέρα, ασφάλεια των ορυχείων
- Πυροσβεστική και Διάσωση:Πρόληψη δασικών πυρκαγιών, πρόληψη πυρκαγιών, έρευνα και διάσωση
- Χρήσιμο φορτίο μη επανδρωμένων:Επιθεώρηση εξοπλισμού, επιβολή και διάσωση, εφαρμογή πυρόσβεσης, παρατήρηση ζώων
- Προσωπικό Όραμα:Εξωτερικός ελεύθερος χρόνος, Παρατήρηση ζώων, Περιπολία εφαρμογής
- ΑΔΑΣ:Αυτοκίνητη οδήγηση, προηγμένο σύστημα υποβοήθησης οδηγού, ειδικά οχήματα
- ΑΙΟΤ:Έξυπνο σπίτι, έξυπνο υλικό, έξυπνη φροντίδα, ρομπότ
- Άλλα:Ενισχυμένο σύστημα όρασης πτήσης, ανίχνευση αερίων, γεωργία και βοσκοτροφία, επιστημονική έρευνα

