-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Μικροσκοπική κάμερα θερμικής απεικόνισης VOx FPA με ανάλυση 120x90 και πλάτος 12μm για συμπαγή ενσωμάτωση
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
|---|---|---|---|
| Ψήφισμα | 120x90 | Pixel Pitch | 12μm |
| Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ | Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Επισημαίνω | Πυρήνας 120x90 καμερών θερμικής λήψης εικόνων,Πυρήνας καμερών θερμικής λήψης εικόνων FPA |
||
Το μικροσκοπικό υποκόκκινο μοντέλο TIMO112 ενσωματώνει οπτική επιπέδου κυψελών.120x90 / 12μm δέσμη επιπέδου πλακέτας (WLP) ανιχνευτής και βασικό κύκλωμα επεξεργασίας εικόνας για την ταχεία λήψη θερμικών εικόνων της περιοχής στόχου και της κατανομής της θερμότητας.
Ο πυρήνας θερμικής απεικόνισης TIMO112 είναι προσανατολισμένος για βελτιστοποιημένες εφαρμογές απεικόνισης υπέρυθρου μεγέθους, βάρους, ισχύος, κόστους (SWaP-C).Η σούπερ μικροσκοπική δομή του και η εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση ενέργειας είναι βολικές για ενσωμάτωση σε διάφορες έξυπνες συσκευές, θερμικές εικόνες ή κινητά τερματικά με αυστηρές απαιτήσεις σχετικά με το κόστος, το μέγεθος και το βάρος.
- Υπερ-μικρογραφική μονάδα με τελική βελτιστοποίηση SWaP-C
- Συσκευασμένος ανιχνευτής επιπέδου κυψελού + οπτική επιπέδου κυψελού + μικροηλεκτρομαγνητική κλείστρα βαλβίδας
- Η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρου, που επιτρέπει ελάχιστη λειτουργία θερμικής απεικόνισης με μέγιστη αποδοτικότητα κόστους
- Σύντομο μέγεθος, ελαφρύ βάρος και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ιδανικό για ενσωμάτωση σε μικροσκοπικές συσκευές
- Αποδεδειγμένη απόδοση και ταχεία ανταπόκριση
- Σχεδιασμός εξαιρετικά χαμηλής κατανάλωσης, κατανάλωση μόλις 9mW
- Ακαθάριστη απεικόνιση με ρυθμό καρέ 25Hz
- Ευέλικτος και φιλικός προς το περιβάλλον
- Υποστηρίζει διεπαφή εικόνας SPI, συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
- Συμμόρφωση με τα περιβαλλοντικά πρότυπα RoHS 2.0
| Σχήμα | TIMO112 |
|---|---|
| Απόφαση | 120*90 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8 έως 14 μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 50°/ 1,6 mm |
| Βάρος | 1.8g |
| Μέγεθος (χωρίς FPC) | 12.6mm*12.6mm*8.8mm |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | 25Hz |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C~+60°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Ο πυρήνας θερμικής κάμερας υπέρυθρου TIMO112 χρησιμοποιείται ευρέως σε πολλούς τομείς, όπως η θερμογραφία, το έξυπνο υλικό, το έξυπνο κτίριο, το έξυπνο σπίτι, το AIoT κλπ.
Η SensorMicro ιδρύθηκε με μια απλή αλλά ισχυρή πεποίθηση: Η καινοτομία πρέπει να εξυπηρετεί τις ανάγκες του πραγματικού κόσμου.
Το SensorMicro υπάρχει για να ενδυναμώσει τους ανθρώπους και τα συστήματα να δουν πέρα από την επιφάνεια, στα πρότυπα, τα προβλήματα και τις δυνατότητες που βρίσκονται κάτω.
Μετατρέποντας την αόρατη θερμότητα σε ορατή πραγματικότητα, βοηθάμε τις βιομηχανίες να παίρνουν πιο έξυπνες αποφάσεις, να προστατεύουν αυτό που έχει μεγαλύτερη σημασία και να περιηγούνται με σαφήνεια στην πολυπλοκότητα.
Ακούγοντας την επιμονή μας να είμαστε αυτοσχεδιασμένοι και να προσέχουμε τους πελάτες μας, έγινε μια σίγουρη συνταγή για την ώθηση της SensorMicro.Έχουμε επιτεθεί σε όλα τα μέτωπα από την ασφάλεια., πυροσβεστική, βιομηχανική επιθεώρηση, ιατρική περίθαλψη και μηχανική όραση,για την παρακολούθηση του περιβάλλοντος και τις βασικές πτυχές της ουδετερότητας άνθρακα, και συνδέοντας τις κουκίδες της ζωής.
Είμαστε κάτι παραπάνω από μια εταιρεία υπέρυθρης τεχνολογίας. Είμαστε μια κοινότητα ανθρώπων που δεσμεύονται για την οικοδόμηση ενός βιώσιμου, ηθικού και ανθρώπινου μέλλοντος.Κάθε pixel της καινοτομίας που δημιουργούμε είναι μια υπόσχεση, να ενδυναμώσει, και να υπηρετήσει.
- Το κόκκινο και το μπλε είναι πιο κατάλληλο για την σκηνή όπου πρέπει να βρεθούν τα σημεία προβλήματος.
- Το κόκκινο σίδερο είναι η τυποποιημένη παλέτα χρωμάτων της βιομηχανίας ενέργειας.
Σημείωση: ανεξάρτητα από την παλέτα που θα επιλέξετε, η θερμική θερμοκρασία δεν θα αλλάξει καθόλου.
- Για τον τηλεφωτοφακό, είναι κατάλληλος για στόχους που είναι σχετικά μικροί και πρέπει να παρατηρηθούν από μεγάλη απόσταση.
- Για να δεις πιο λεπτομερώς αντικείμενα από κοντινή απόσταση, ο φακός ευρείας γωνίας είναι καλύτερος.
- Μακρό φακό είναι για να δει πολύ λεπτό στόχο με κοντινή απόσταση, όπως το κύκλωμα τσιπ

