-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
400x300 17μm υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών με τη μέτρηση θερμοκρασίας
| Ψήφισμα | 400x300 / 17μm | NETD | <30mK |
|---|---|---|---|
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Μέγεθος | 44,5x44,5x36,6mm |
| Επισημαίνω | 400x300 υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών,77g υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών |
||
LWIR VOx 400x300 / 17μm Uncooled Thermal Imaging Camera Core for Building Inspection
Ο πυρήνας θερμικής κάμερας PLUG417R χρησιμοποιεί τον ανιχνευτή υπερύθρων LWIR χωρίς ψύξη 400x300 / 17μm με προαιρετική λειτουργία μέτρησης θερμοκρασίας. Αυτή η θερμική μονάδα υπέρυθρης ακτινοβολίας μπορεί όχι μόνο να μετρήσει την τιμή της θερμοκρασίας γύρω σας, αλλά και να εμφανίσει την εικόνα θερμικής απεικόνισης. Επομένως, πρέπει να είναι η καλύτερη επιλογή σας για την παρακολούθηση της αλλαγής θερμοκρασίας.
Είμαστε κατασκευαστής ανιχνευτών υπερύθρων OEM και μονάδας κάμερας θερμικής απεικόνισης. Δεσμευόμαστε να ανοίξουμε ένα νέο όραμα για τη βιομηχανική μέτρηση θερμοκρασίας. Μετά από χρόνια τεχνικής συσσώρευσης και πρακτικής εμπειρίας στον τομέα της μέτρησης θερμοκρασίας υπερύθρων, παρέχουμε στους πελάτες μας μια πλήρη σειρά λύσεων όρασης θερμικής απεικόνισης μηχανών.
- NETD<30mk, Υψηλή ευαισθησία
- Σταθερή απόδοση
- Εύκολη ενσωμάτωση και προσθήκη
- Καθαρή ποιότητα εικόνας και λεπτομέρειες
- Προσαρμόσιμο εύρος θερμοκρασίας
- Ισχυρή περιβαλλοντική προσαρμοστικότητα
| Μοντέλο | PLUG417R |
| Απόδοση ανιχνευτή υπερύθρων | |
| Ψήφισμα | 400x300 |
| Pixel Pitch | 17μm |
| Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| NETD | <30μκ |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ρυθμός καρέ | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Ώρα εκκίνησης | <15 δευτ |
| Αναλογικό βίντεο | PAL/NTSC |
| Ψηφιακό βίντεο | RAW/YUV/BT656/LVDS |
| Εξάρτημα επέκτασης | USB/Camerlink |
| Λειτουργία Dimming | Γραμμικό/Ιστόγραμμα/Μικτό |
| Ψηφιακό ζουμ | Συνεχές ζουμ 1~8X, Μέγεθος βήματος 1/8 |
| Εμφάνιση εικόνας | Μαύρο Hot/White Hot/Pseudo Color |
| Κατεύθυνση εικόνας | Αναστροφή οριζόντια/Κάθετα/Διαγώνια |
| Αλγόριθμος εικόνας | NUC/AGC/IDE |
| Ηλεκτρικές Προδιαγραφές | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | Διεπαφή 50pin_HRS |
| Λειτουργία επικοινωνίας | RS232-TTL, 115200bps |
| Τάση τροφοδοσίας | 4,5~6V |
| Μέτρηση Θερμοκρασίας | |
| Εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας | -10°C~50°C |
| Εύρος Θερμοκρασίας | -20°C~150°C, 100°C~550°C |
| Ακρίβεια θερμοκρασίας | ±2°C ή ±2% (Λάβετε τη μέγιστη τιμή) |
| SDK | ARM/Windows/Linux SDK, θερμογραφία πλήρους οθόνης |
| Φυσικά Χαρακτηριστικά | |
| Διάσταση (mm) | 44,5x44,5x36,6 |
| Βάρος | ≤77 γρ |
| Περιβαλλοντική Προσαρμογή | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +70°C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45°C ~ +85°C |
| Υγρασία | 5%~95%, Χωρίς συμπύκνωση |
| Δόνηση | Τυχαία Δόνηση 5,35 γραμμάρια, 3 Άξονες |
| Σοκ | Ημιημιτονοειδές κύμα, 40g/11ms, 3 Άξονες 6 Κατεύθυνση |
| Οπτική | |
| Προαιρετικός φακός | Αθερμική σταθερή εστίαση: 7,5mm/13mm/19mm/25mm/35mm |
Η μονάδα αισθητήρα υπερύθρων χωρίς ψύξη PLUG417R χρησιμοποιείται ευρέως στην επιθεώρηση ηλεκτρικής ενέργειας, την όραση μηχανών, την ασφάλεια και παρακολούθηση του HVAC κτιρίων, τους εξωτερικούς χώρους, την πυρόσβεση και τη διάσωση, την επιβολή του νόμου και τη διάσωση, ADAS, ωφέλιμα φορτία UAV κ.λπ.
![]()
![]()
1. Πώς λειτουργεί το μη ψυχόμενο μικροβολόμετρο συστοιχίας εστιακού επιπέδου;
Χρησιμοποιώντας την αρχή της θερμικής επίδρασης υπέρυθρης ακτινοβολίας, ο μη ψυχόμενος ανιχνευτής υπέρυθρης ακτινοβολίας μετατρέπει την ενέργεια υπέρυθρης ακτινοβολίας σε θερμική ενέργεια με υλικό απορρόφησης υπέρυθρων, έτσι ώστε η θερμοκρασία του ευαίσθητου υλικού να αυξάνεται. Στη συνέχεια, μια συγκεκριμένη φυσική παράμετρος του ευαίσθητου υλικού αλλάζει ανάλογα και μετατρέπεται σε ηλεκτρικό σήμα ή σήμα ορατού φωτός μέσω ενός συγκεκριμένου μηχανισμού μετατροπής που έχει σχεδιαστεί για να πραγματοποιεί την ανίχνευση του αντικειμένου.
2. Ποιο είναι το πλεονέκτημα του μη ψυχόμενου μικροβολόμετρου vox;
Ο μη ψυχόμενος ανιχνευτής υπέρυθρου εστιακού επιπέδου δεν χρειάζεται συσκευή ενσωματωμένης διάταξης ψύκτη Dewar (IDCA) και μπορεί να λειτουργήσει σε θερμοκρασία δωματίου. Έχει τα πλεονεκτήματα της γρήγορης εκκίνησης, της χαμηλής κατανάλωσης ενέργειας, του μικρού μεγέθους, του μικρού βάρους, της μεγάλης διάρκειας ζωής, του χαμηλού κόστους και ούτω καθεξής. Αν και η ευαισθησία του μη ψυχόμενου ανιχνευτή υπέρυθρου εστιακού επιπέδου δεν είναι τόσο καλή όσο αυτή των ψυχρόμενων υπέρυθρων ανιχνευτών, μετά από χρόνια ανάπτυξης, η απόδοση κόστους του ήταν προφανώς καλύτερη από τον ψυχρό ανιχνευτή, ο οποίος έχει μια ευρύτερη προοπτική εφαρμογής.

