-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
256×192 Ανάλυση 12μm Pixel Pitch Uncooled Θερμική κάμερα πυρήνας για -20°C ~ +550°C Βιομηχανική μέτρηση θερμοκρασίας
| Ψήφισμα | 256×192 | Pixel Pitch | 12μm |
|---|---|---|---|
| Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ | Κατανάλωση ρεύματος | 330mW |
| Μέγεθος PCBA (mm) | 17×17 | Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Επισημαίνω | 120x90 μη ψυχόμενος θερμικός ανιχνευτής,Μη ψυχόμενος θερμικός ανιχνευτής RoHS |
||
Σχεδιασμένη για τη μέτρηση βιομηχανικής θερμοκρασίας, η υπόυθρο μονάδα Mini212G2 έχει εύρος μέτρησης θερμοκρασίας από -20 °C ~ +550 °C και ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας ±2 °C / ±2%.
Το Mini212G2 μη ψυγμένο υπέρυθρο μίνι μοντέλο είναι κατασκευασμένο με βάση το αυτο-αναπτυγμένο υπέρυθρο μοντέλο TIMO212 της SensorMicro.Η προσθήκη μιας πλακέτας επεξεργασίας υπέρυθρου ISP επιτρέπει την άμεση έκδοση μήτρων θερμοκρασίας και θερμικών εικόνων, μειώνοντας σημαντικά το φόρτο εργασίας ανάπτυξης για τους πελάτες.υποστηρίζει πολλαπλές διαμορφώσεις οπτικού πεδίου και ενσωματώνει μια καθολική διεπαφή ελέγχου, επιτρέποντας ευρεία εφαρμογή σε διάφορες βιομηχανίες.
- Μινιατούρα μονάδα με άμεση θερμική απεικόνιση
- Εξοπλισμένο με αυτο-αναπτυγμένο ανιχνευτή υπέρυθρου 256×192/12μm, που προσφέρει σημαντικά πλεονεκτήματα κόστους
- Υπερ-σύνθετος δομικός σχεδιασμός: μόνο 17×17mm (PCBA) σε μέγεθος, με βάρος μόλις 4g - ιδανικό για περιορισμένες εφαρμογές χώρου
- Ενσωματωμένη πλακέτα επεξεργασίας ISP και αλγόριθμοι εικόνας επόμενης γενιάς παρέχουν καθαρές θερμικές εικόνες απευθείας, εξασφαλίζοντας ισχυρή ευελιξία
- Ακριβής ανίχνευση, ευέλικτη διαμόρφωση
- Μέτρηση θερμοκρασίας υψηλής ακρίβειας με ακρίβεια έως ±2°C. Υποστηρίζει τη μέτρηση σημείων, περιοχών και πλήρους εικόνας
- Πολλαπλές επιλογές φακών πεδίου όρασης για την κάλυψη διαφόρων απαιτήσεων παρατήρησης
- Πλούσιες διεπαφές για εύκολη ενσωμάτωση
- Προσφέρει USB2.0 / MIPI / DVP / BT.656 / LVDS και άλλες ψηφιακές διεπαφές εξόδου βίντεο
- Πλήρως συμβατό με διεπαφές βιομηχανικού προτύπου
| Σχήμα | Μίνι212G2 |
|---|---|
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | ≤ 50mK |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος ((g) | 7.1 6.4 4 6.8 |
| PCBA Μέγεθος ((mm) | 17×17 |
| Ψηφιακή εικόνα | Διάταξη 2 |
| Ανάλογη διεπαφή βίντεο | CVBS ((PAL/NTSC) |
| Δραστηριακή τάση | 3.3V±0.1V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | 330mW |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C(-20°C~+150°C |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -40°C~+70°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Αυτό το προϊόν τοποθετεί τομείς όπως AloT, Machine Vision, Industrial Vision, Παρακολούθηση Ασφάλειας, Νυχτερινή Παρατήρηση.
- Στον τομέα της AIoT, είναι ιδανικό για ενσωμάτωση σε συμπαγές συσκευές AIoT όπως έξυπνες οικιακές συσκευές, φορητές συσκευές και έξυπνες περιβαλλοντικές οθόνες.
- Στον τομέα της βιομηχανικής όρασης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί για παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο βιομηχανικών εξοπλισμούς, επεξεργασία λέιζερ και σενάρια συγκόλλησης, ανίχνευση ημιαγωγών κλπ.
- Για εφαρμογές παρακολούθησης ασφαλείας, μπορεί να ανιχνεύσει παράνομους εισβολείς, να ενεργοποιήσει συναγερμούς σε πραγματικό χρόνο κλπ.
Η SensorMicro ιδρύθηκε με μια απλή αλλά ισχυρή πεποίθηση: Η καινοτομία πρέπει να εξυπηρετεί τις ανάγκες του πραγματικού κόσμου.
Το SensorMicro υπάρχει για να δίνει τη δυνατότητα σε ανθρώπους και συστήματα να δουν πέρα από την επιφάνεια - στα πρότυπα, τα προβλήματα και τις δυνατότητες που βρίσκονται κάτω.
Μετατρέποντας την αόρατη θερμότητα σε ορατή πραγματικότητα, βοηθάμε τις βιομηχανίες να παίρνουν πιο έξυπνες αποφάσεις, να προστατεύουν αυτό που έχει μεγαλύτερη σημασία και να περιηγούνται με σαφήνεια στην πολυπλοκότητα.
Ακούγοντας την επιμονή μας να είμαστε αυτοσχεδιασμένοι και να προσέχουμε τους πελάτες μας, έγινε μια σίγουρη συνταγή για την ώθηση της SensorMicro.Έχουμε επιτεθεί σε όλα τα μέτωπα... από την ασφάλεια, πυροσβεστική, βιομηχανική επιθεώρηση, ιατρική περίθαλψη και μηχανική όραση,- βοηθώντας τους εταίρους να αξιοποιήσουν πλήρως τις δυνατότητες της ευφυούς ανίχνευσης υπέρυθρων, και συνδέοντας τις κουκίδες της ζωής.
Είμαστε κάτι παραπάνω από μια εταιρεία υπέρυθρης τεχνολογίας. Είμαστε μια κοινότητα ανθρώπων που δεσμεύονται για την οικοδόμηση ενός βιώσιμου, ηθικού και ανθρώπινου μέλλοντος.Κάθε pixel καινοτομίας που δημιουργούμε είναι μια υπόσχεση -- μια υπόσχεση να προστατεύσουμε, να ενδυναμώσει, και να υπηρετήσει.
ΑισθητήρεςΜικροκηλίδες υπέρυθρων ανιχνευτών / πυρήνες θερμικών φωτογραφικών μηχανών χρησιμοποιούνται ευρέως σε πολλές βιομηχανίες όπως:
- Θερμογραφία: Συντήρηση ηλεκτρικής ενέργειας, μηχανική όραση, κτίριο HVAC, μεταλλουργική πετροχημική, προβλέψιμη συντήρηση, πρόληψη επιδημιών
- Ασφάλεια και παρακολούθηση: Ασφαλής πόλη, Παρακολούθηση υποδομών, Ασφάλεια των συνόρων, Ναυτικές κρουαζιέρες, Ασφάλεια των ορυχείων
- Πυροσβεστική και διάσωση: Πρόληψη δασικών πυρκαγιών, πρόληψη πυρκαγιών, έρευνα και διάσωση
- Χρήσιμο φορτίο UAV: Επιθεώρηση εξοπλισμού, επιβολή και διάσωση, εφαρμογή πυρόσβεσης, παρατήρηση ζώων
- Προσωπικό όραμα: Ελεύθερος ελεύθερος χρόνος, Παρατήρηση ζώων, Περιπολία εφαρμογής
- ADAS: Αυτοκίνητη οδήγηση, προηγμένο σύστημα υποβοήθησης του οδηγού, ειδικά οχήματα
- AIoT: Έξυπνο σπίτι, έξυπνο υλικό, έξυπνη φροντίδα, ρομπότ
- Άλλα: Εναλλακτικά συστήματα όρασης πτήσης, ανίχνευση αερίων, γεωργία και βοσκοτροφία, επιστημονική έρευνα
Είμαστε προμηθευτές αισθητήρων υπέρυθρων ανιχνευτών και πυρήνων θερμικών φωτογραφικών μηχανών OEM. Έχουμε περισσότερα από πολλά χρόνια εμπειρίας στις βιομηχανίες υπέρυθρης θερμικής απεικόνισης.Έχουμε επαγγελματική ομάδα υπηρεσιών μετά την πώληση για να παρέχει στους πελάτες με επαγγελματική απάντησηΓια οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή προβλήματα, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας οποιαδήποτε στιγμή, θα είμαστε στην πρώτη στιγμή για να σας απαντήσουμε.

