-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
OEM Uncooled θερμική κάμερα με ανάλυση 256x192 και 12μm μέγεθος pixel για εστίαση ελεύθερη νυχτερινή όραση
| Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ | Ακρίβεια θερμοκρασίας | ±2℃ ή ±2% |
|---|---|---|---|
| Ψήφισμα | 256x192/12μm | Λειτουργία εστίασης | Ελεύθερη εστίαση |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Επισημαίνω | Θερμική ενότητα καμερών cOem,256x192 θερμική ενότητα καμερών |
||
OEM Μη ψυγμένη θερμική μονάδα 256x192 / 12 μm για κάμερα νυχτερινής όρασης, κάμερα παρακολούθησης
Το TIMO212 είναι ένα μη ψυγμένο υπέρυθρο μικροσκοπικό μοντέλο που συλλέγει το φάσμα υπέρυθρου μεγάλου κύματος (LWIR) από 8 έως 14μm. Διαθέτει αυτο-αναπτύχθηκε ανιχνευτής 256 × 192 / 12μm,με οπτικό φακό επιπέδου πλακέτας και μικροηλεκτρομαγνητικό κλείστρο βαλβίδας, επιτρέποντας την ακριβή συλλογή δεδομένων θερμοκρασίας και κατανομής θερμότητας για συγκεκριμένες περιοχές-στόχους.
Το προϊόν έχει σχεδιαστεί για να ανταποκρίνεται στην ολοκλήρωση σε διάφορους τομείς, συμπεριλαμβανομένων των κινητών τερματικών, των οργάνων και των μετρητών, καθώς και του Διαδικτύου των Πραγμάτων (IoT).Προσφέρει εξαιρετική μικρογραφία και πολύ χαμηλή κατανάλωση ενέργειας., ενώ υποστηρίζει πολλαπλές επιλογές φακών οπτικού πεδίου για την κάλυψη διαφόρων απαιτήσεων για τις γωνίες θέασης και την ποιότητα εικόνας σε διαφορετικά σενάρια εφαρμογής.
- Υπερ-μικρογραφική μονάδα με τελική βελτιστοποίηση SWaP-CΟ μικρότερος θερμικός ανιχνευτής υπέρυθρων,που επιτρέπει τη βασική λειτουργία θερμικής απεικόνισης με μέγιστη αποδοτικότητα κόστουςΣυμπληρωματικό μέγεθος, ελαφρύ βάρος και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ιδανικό για ενσωμάτωση σε μικρογραφικές συσκευές.
- Ευέλικτες οπτικές επιλογές, ακριβής μέτρηση θερμοκρασίας- Πολλαπλές επιλογές φακών, συμπεριλαμβανομένων των φακών ευρείας γωνίας και τηλεφωτογραφίας, για να ανταποκριθούν στις διαφορετικές ανάγκες των εφαρμογών.υποστηρίζει τόσο την περιφερειακή όσο και την πλήρη παρακολούθηση της θερμοκρασίας.
- Εύκολη ενσωμάτωση, ταχεία ανάπτυξη- Υποστηρίζει DVP εικόνα διεπαφή, συμβατό με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες.
| Σχήμα | TIMO212 |
|---|---|
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8-14μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος (g) | 5.1±0.4 4.4±0.4 2±0.2 4.8±0.4 |
| Μέγεθος (σε χιλιοστά, χωρίς FPC) | 16×14×18 16×14×14.6 14×12×9.8 16×14×156 |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C(-20°C~+150°C |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C~+60°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μονάδα θερμικής κάμερας υπέρυθρου TIMO212 χρησιμοποιείται ευρέως στην έξυπνη ασφάλεια, το AloT, τη νυχτερινή παρατήρηση, τα όργανα και τους μετρητές, την μηχανική όραση κλπ.
Με μια σταθερή και αξιόπιστη αλυσίδα εφοδιασμού σε όλο το οικοσύστημα, μπορούμε να ανταποκριθούμε γρήγορα στις απαιτήσεις της αγοράς.
Με εξειδίκευση στην κατασκευή ανιχνευτών και εμπειρία στη στήριξη της ολοκλήρωσης συστημάτων, αποκτούμε βαθιά γνώση των απαιτήσεων απόδοσης, βελτιστοποιούμε συνεχώς τα σχέδια,και να δημιουργήσουμε έναν ενάρετο κύκλο: Εφαρμογή προϊόντος → Τεχνική ανατροφοδότηση → Αναβάθμιση προϊόντος.
Διαχειριζόμενοι ολόκληρη την αλυσίδα παραγωγής και αξιοποιώντας την αποτελεσματική, μεγάλης κλίμακας παραγωγή, παρέχουμε ανταγωνιστικές τιμές για ένα ευρύ φάσμα εφαρμογών.
Η θερμική απεικόνιση υπέρυθρου είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτινοβολία και θερμική ενέργεια για τη συλλογή πληροφοριών σχετικά με αντικείμενα.Μετατρέπει την αόρατη υπέρυθρη ακτινοβολία σε ορατή υπέρυθρη θερμική εικόνα με κατανομή θερμοκρασίας της επιφάνειας στόχου.Διαφορετικά αντικείμενα και ακόμη και διαφορετικά μέρη του ίδιου αντικειμένου έχουν διαφορετική ικανότητα ακτινοβολίας και δύναμη υπέρυθρης αντανάκλασης.
Νυχτερινή όραση, Αναζήτηση και διάσωση, Μη καταστροφικές δοκιμές, Πρόληψη επιδημιών, Θερμογραφία, Ασφάλεια και παρακολούθηση, Πυροσβεστική και πολλά άλλα.
Μια μονάδα θερμικής απεικόνισης συνήθως αποτελείται από έναν ανιχνευτή υπέρυθρων, έναν υπέρυθρο φακό και ηλεκτρονικά υλικά με ενσωματωμένο λογισμικό και αλγόριθμο.

