-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Μονάδα μικροθερμικής κάμερας με ανάλυση 256x192 και μέγεθος pixel 12μm για χαμηλή κατανάλωση ενέργειας
| Ψήφισμα | 256x192/12μm | NETD | ≤50mK |
|---|---|---|---|
| Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ | Ακρίβεια θερμοκρασίας | ±2℃ ή ±2% |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | 330mW | Τάση λειτουργίας | 3,3V±0,1V |
| Επισημαίνω | Θερμική ενότητα 256x192 καμερών,40mK θερμική ενότητα καμερών |
||
Ο πυρήνας της κάμερας θερμικής απεικόνισης Mini212G2 LWIR ενσωματώνει έναν ανιχνευτή υπέρυθρου VOx χωρίς ψύξη 256×192/12μm εστιακού πεδίου (FPA) με προαιρετική θερμογραφική λειτουργία.Η συμπαγή αυτή μονάδα διαθέτει εύρος μέτρησης θερμοκρασίας από -20°C έως 550°C, καθιστώντας το ιδανικό για βιομηχανικές εφαρμογές μέτρησης θερμοκρασίας.
Το Mini212G2 είναι κατασκευασμένο με βάση την αυτο-αναπτύχθηκε υποκινητή TIMO212 της SensorMicro και περιλαμβάνει ενσωματωμένη πλακέτα επεξεργασίας υποκινητή ISP που επιτρέπει την απευθείας έξοδο θερμοκρασιακών πινάκων και θερμικών εικόνων..Αυτό μειώνει σημαντικά τον φόρτο εργασίας ανάπτυξης για τους πελάτες, ενώ παράλληλα προσφέρει συμπαγές μέγεθος, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας και αποδοτικότητα κόστους.
Αυτή η μικρή ενότητα υπέρυθρης κάμερας έχει σχεδιαστεί για ευρεία εφαρμογή σε διάφορες βιομηχανίες, συμπεριλαμβανομένης της AloT, της μηχανικής όρασης, της βιομηχανικής όρασης, της παρακολούθησης ασφαλείας και της νυχτερινής παρατήρησης.Είναι ιδιαίτερα επωφελής για τους πελάτες OEM που απαιτούν δευτερεύουσα ανάπτυξη και ενσωμάτωση σε διάφορες θερμικές μηχανές απεικόνισης και υπέρυθρες θερμογραφικές κάμερες.
- Μινιατούρα μονάδα με άμεση θερμική απεικόνιση
- Εξοπλισμένο με αυτο-αναπτυγμένο ανιχνευτή υπέρυθρου 256×192/12μm επιπέδου κυψελών
- Υπερ-σύνθετος δομικός σχεδιασμός: μέγεθος 17 × 17 mm (PCBA), βάρος μόλις 4g
- Ενσωματωμένη πλατφόρμα επεξεργασίας ISP και προηγμένοι αλγόριθμοι εικόνας
- Ακριβής ανίχνευση, ευέλικτη διαμόρφωση
- Μέτρηση θερμοκρασίας υψηλής ακρίβειας με ακρίβεια έως ±2°C
- Υποστηρίζει τη μέτρηση σημείων, περιοχής και πλήρους εικόνας
- Διαθέσιμες πολλαπλές επιλογές φακών οπτικού πεδίου
- Πλούσιες διεπαφές για εύκολη ενσωμάτωση
- Ψηφιακές διεπαφές βίντεο: USB2.0, MIPI, DVP, BT.656, LVDS
- Αναλογική διεπαφή βίντεο: CVBS (PAL/NTSC)
- Πλήρως συμβατό με διεπαφές βιομηχανικού προτύπου
| Σχήμα | Μίνι212G2 |
|---|---|
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | ≤ 50mK |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος (g) | 7.1 6.4 4 6.8 |
| Μέγεθος PCBA (mm) | 17×17 |
| Ψηφιακή εικόνα | Διάταξη 2 |
| Ανάλογη διεπαφή βίντεο | CVBS (PAL/NTSC) |
| Δραστηριακή τάση | 3.3V±0.1V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | 330mW |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -40°C~+70°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η ενότητα θερμικής απεικόνισης έχει σχεδιαστεί για εφαρμογές σε AloT, μηχανική όραση, βιομηχανική όραση, παρακολούθηση ασφαλείας και νυχτερινή παρατήρηση:
- ΑΙΟΤ:Ενσωμάτωση σε συμπαγείς συσκευές AIoT, συμπεριλαμβανομένων των έξυπνων οικιακών συσκευών, φορητών συσκευών και ευφυών περιβαλλοντικών οθονών
- Βιομηχανική όραση:Παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο βιομηχανικού εξοπλισμού, επεξεργασία λέιζερ και σενάρια συγκόλλησης, ανίχνευση ημιαγωγών
- Παρακολούθηση ασφαλείας:Ανίχνευση παράνομων εισβολέων με δυνατότητες ενεργοποίησης συναγερμού σε πραγματικό χρόνο
- Πλήρως βελτιστοποιημένο SWaP3:Μικρό μέγεθος, ελαφρύ βάρος, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας για συστήματα περιορισμένου χώρου
- Επαγγελματική έξυπνη ανάπτυξη:Υποστήριξη ανίχνευσης πολλαπλών ζώνων, μέτρησης θερμοκρασίας και αλγορίθμων τεχνητής νοημοσύνης για ακριβή αναγνώριση της πηγής διαρροής
- Υποστήριξη ευέλικτης προσαρμογής:Διαφορετικές μορφές ανιχνευτών και μονάδων προσαρμόσιμες σε διαφορετικά σενάρια ανίχνευσης
- Τα υψηλότερα πρότυπα και κανονισμοί της βιομηχανίας:Πλήρης συμμόρφωση με τις κανονιστικές απαιτήσεις για την εφαρμογή πράσινης και ασφαλούς παραγωγής
Η θερμογραφία είναι μια μη επεμβατική διαγνωστική τεχνολογία που βασίζεται στην ανίχνευση της θερμοκρασίας της επιφάνειας ενός αντικειμένου.Η υπέρυθρη ακτινοβολία που εκπέμπεται από ένα αντικείμενο καταγράφεται και απεικονίζεται με τη μορφή χάρτη κατανομής θερμοκρασίας.
Η θερμική απεικόνιση με υπέρυθρες ακτίνες μπορεί να χρησιμοποιηθεί για επιθεωρήσεις σπιτιών, αναγνώριση δομικών ελαττωμάτων, ανίχνευση ηλεκτρικών και μηχανικών σφαλμάτων, φυσιολογικές αλλαγές σε ανθρώπους και ζώα,και πολλές άλλες εφαρμογές.
Για μη καταστροφικές δοκιμές: απλή λειτουργία, γρήγορη αντίδραση χωρίς ζημιές, με αποτέλεσμα εξοικονόμηση κόστους, αύξηση της αποτελεσματικότητας της εργασίας και μείωση της απόσβεσης εργατικού δυναμικού και εξοπλισμού.Για ιατρική θερμογραφία: Αποτελεσματική ανίχνευση κρυμμένων προβλημάτων υγείας, 100% ασφαλής χωρίς ακτινοβολία, καθιστώντας το ιδανικό εργαλείο για έγκαιρη εξέταση της υγείας.

