-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Συμπαγής 120x90 Ανάλυση 12μm Pixel Pixel 25Hz Rate Frame Infrared Thermal Camera Core for Αναδυόμενες Αγορές
| Ψήφισμα | 120x90 | Pixel Pitch | 12μm |
|---|---|---|---|
| Ρυθμός καρέ | 25 Hz | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% | Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ |
| Επισημαίνω | Ο πυρήνας της θερμικής κάμερας σε υπέρυθρο,Πυρήνας θερμικής κάμερας υπέρυθρου 17 μm,Αναδυόμενες αγορές Θερμική κάμερα |
||
Η μονάδα θερμικής απεικόνισης TIMO112 είναι ραδιομετρική και διαθέτει λειτουργία μέτρησης θερμοκρασίας υπέρυθρου χωρίς επαφή.Ενσωματώνει ένα δέμα επίπεδου κυψελών 120x90 / 12μm (WLP) με υποκόκκινο ανιχνευτή με βασικό κύκλωμα επεξεργασίας εικόνας για την ταχεία συλλογή θερμικών εικόνων και δεδομένων κατανομής θερμότητας των περιοχών στόχου.
Σε σύγκριση με τα παραδοσιακά εργαλεία μέτρησης θερμοκρασίας, ο θερμικός πυρήνας υπέρυθρου TIMO112 προσφέρει ανώτερη ευαισθησία σε σύγκριση με τις κοινές σειρές θερμοπίλων που χρησιμοποιούνται σε εφαρμογές πρόληψης επιδημιών.Χρησιμοποίηση τεχνολογίας συσκευασίας σε επίπεδο κυψελών, ο θερμικός πυρήνας TIMO112 παρέχει μια προσιτή λύση για εφαρμογές απεικόνισης υπέρυθρων με αυστηρές απαιτήσεις για βελτιστοποίηση του κόστους, του μεγέθους και του βάρους.
- Υπερ-μικροειδής μονάδα με βελτιστοποίηση SWaP-C:Ο συσκευασμένος ανιχνευτής επιπέδου πλακέτας, η οπτική επιπέδου πλακέτας και το μικροηλεκτρομαγνητικό κλείστρο βαλβίδας - η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρου που παρέχει μέγιστη αποδοτικότητα κόστους
- Συμπίεση και ελαφρύ βάρος:Ελάχιστο μέγεθος και βάρος με χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ιδανικό για ενσωμάτωση σε μικρογραφικές συσκευές
- Αποδεδειγμένη απόδοση:Σχεδιασμός εξαιρετικά χαμηλής ισχύος που καταναλώνει μόλις 9mW με ομαλή απεικόνιση 25Hz
- Ευέλικτη ενσωμάτωση:Υποστηρίζει το περιβάλλον εικόνας SPI συμβατό με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
- Περιβαλλοντικά φιλικό:Συμμόρφωση με τα περιβαλλοντικά πρότυπα RoHS 2.0
| Σχήμα | TIMO112 |
|---|---|
| Απόφαση | 120×90 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8 έως 14 μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 50°/ 1,6 mm |
| Βάρος | 1.8g |
| Μέγεθος (χωρίς FPC) | 12.6mm × 12.6mm × 8.8mm |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | 25Hz |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C~+60°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Ο θερμικός πυρήνας TIMO112 χωρίς ψύξη χρησιμοποιείται ευρέως σε πολλές βιομηχανίες, συμπεριλαμβανομένης της θερμογραφίας, του ευφυούς υλικού, των έξυπνων κτιρίων, του έξυπνου σπιτιού και των εφαρμογών AIoT.
Η SensorMicro είναι ένας κορυφαίος παγκόσμιος κατασκευαστής και πάροχος υπηρεσιών υπέρυθρων ανιχνευτών, παρέχοντας ανιχνευτές θερμικής απεικόνισης υψηλής απόδοσης χωρίς ψύξη και ψύξη σε πελάτες σε όλο τον κόσμο.Η εκτεταμένη εμπειρία μας στις βιομηχανίες θερμικής απεικόνισης υπέρυθρου εξασφαλίζει επαγγελματική υποστήριξη εφαρμογών και ολοκληρωμένη υπηρεσία μετά την πώληση.
Παρέχουμε προηγμένους ανιχνευτές υπέρυθρων, πυρήνες κάμερας και μονάδες με ευπροσάρμοστες μορφές και ζώνες κύματος.ενσωματώνονται απρόσκοπτα σε διάφορα συστήματα για την ενδυνάμωση εφαρμογών απεικόνισης και ανίχνευσης επόμενης γενιάς σε πολλούς κλάδους.
Οι μικροανιχνευτές χρησιμοποιούνται ευρέως στην θερμογραφία, την ασφάλεια και την παρακολούθηση, την προσωπική όραση, την αυτοκινητοβιομηχανία και τα προϊόντα υπέρυθρου καταναλωτικού.Οι δυνατότητες παραγωγής σε μεγάλες ποσότητες μας επιτρέπουν να ανταποκριθούμε στην αυξανόμενη ζήτηση τόσο από τις υπάρχουσες όσο και από τις αναδυόμενες αγορές.
Η θερμική απεικόνιση υπέρυθρου χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτινοβολία και θερμική ενέργεια για τη συλλογή πληροφοριών σχετικά με αντικείμενα.Αυτή η τεχνολογία μετατρέπει την αόρατη υπέρυθρη ακτινοβολία σε ορατές θερμικές εικόνες που εμφανίζουν την κατανομή της θερμοκρασίας σε επιφάνειες στόχωνΔιαφορετικά αντικείμενα και ακόμη και διάφορα μέρη του ίδιου αντικειμένου παρουσιάζουν διαφορετικές δυνατότητες ακτινοβολίας και εντάσεις υπέρυθρης αντανάκλασης.
Οι εφαρμογές της υπέρυθρης απεικόνισης περιλαμβάνουν νυχτερινή όραση, επιχειρήσεις αναζήτησης και διάσωσης, μη καταστροφικές δοκιμές, πρόληψη επιδημιών, θερμογραφία, συστήματα ασφαλείας και παρακολούθησης, πυρόσβεση,και πολλές άλλες βιομηχανικές και εμπορικές εφαρμογές.
Μια μονάδα θερμικής απεικόνισης συνήθως αποτελείται από έναν υπερύθριο ανιχνευτή, υπερύθριους φακούς και ηλεκτρονικά υλικά με ενσωματωμένο λογισμικό και αλγόριθμους.Αντιπροσωπεύει την ελάχιστη λειτουργική μονάδα μιας συσκευής θερμικής απεικόνισης, παρέχοντας βασικές δυνατότητες θερμικής απεικόνισης σε ένα συμπαγές, ολοκληρωμένο πακέτο.

