-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
120x90 Ανάλυση 12μm Pixel Pitch Infrared Thermal Camera Core για ενσωμάτωση στο έξυπνο σπίτι
| Ψήφισμα | 120x90 | Pixel Pitch | 12μm |
|---|---|---|---|
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ |
| Βάρος (ζ) | 1,8 γραμμάρια | Μέγεθος (mm, χωρίς FPC) | 12,6mm×12,6mm×8,8mm |
| Επισημαίνω | 120x90 θερμικός πυρήνας καμερών,Υπέρυθρος θερμικός πυρήνας καμερών μικροϋπολογιστών,Έξυπνος πυρήνας εγχώριων θερμικός καμερών |
||
Η θερμική μονάδα υπερύθρων TIMO112 ενσωματώνει ανιχνευτή υπερύθρων 120x90/12μm πακέτου επιπέδου γκοφρέτας (WLP) και είναι βελτιστοποιημένη για εφαρμογές που απαιτούν ελάχιστο μέγεθος, βάρος, ισχύ και κόστος (SWaP-C). Η εξαιρετικά συμπαγής δομή του επιτρέπει την εύκολη ενσωμάτωση σε διάφορες έξυπνες συσκευές, θερμικές συσκευές απεικόνισης ή κινητά τερματικά με αυστηρές απαιτήσεις σχετικά με το κόστος, το μέγεθος και το βάρος.
Σε σύγκριση με τα παραδοσιακά εργαλεία μέτρησης θερμοκρασίας, η μονάδα αισθητήρα υπερύθρων TIMO112 προσφέρει μεγαλύτερη ευαισθησία από τις κοινές συστοιχίες θερμοσίφωνων. Χρησιμοποιώντας την τεχνολογία συσκευασίας σε επίπεδο γκοφρέτας, αυτή η μονάδα θερμικής κάμερας παρέχει εξαιρετική αξία για εφαρμογές υπέρυθρης απεικόνισης με αυστηρές απαιτήσεις κόστους, μεγέθους και βάρους.
-
Ultra-Miniature Module με Ultimate SWaP-C OptimizationΣυσκευασμένος ανιχνευτής σε επίπεδο γκοφρέτας + οπτικά σε επίπεδο γκοφρέτας + μικρο-ηλεκτρομαγνητικό κλείστρο βαλβίδας
-
Αποδεδειγμένη απόδοση και ταχεία απόκρισηΣχεδίαση εξαιρετικά χαμηλής ισχύος (έως 9 mW) με ομαλή απεικόνιση ρυθμού καρέ 25 Hz
-
Ευέλικτο και φιλικό προς το περιβάλλονΥποστηρίζει διεπαφή εικόνας SPI, συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
| Μοντέλο | ΤΙΜΟ112 |
|---|---|
| Ψήφισμα | 120×90 |
| Μέγεθος pixel | 12μm |
| Φασματική Απόκριση | 8~14μm |
| Λειτουργία εστίασης | Εστίαση Δωρεάν |
| Φακός (HFOV/FL) | 50°/1,6 mm |
| Βάρος | 1,8 γρ |
| Μέγεθος (χωρίς FPC) | 12,6mm×12,6mm×8,8mm |
| Αριθμός PIN | 40 PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14 bit Ακατέργαστο |
| Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
| Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ (-20℃~+150℃ | +100℃~550℃) |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -20℃~+60℃ |
| Υγρασία | 5%~85% |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45℃~+85℃ |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μονάδα θερμικής κάμερας TIMO112 χρησιμοποιείται ευρέως στη θερμογραφία, το έξυπνο υλικό, το έξυπνο κτίριο, το έξυπνο σπίτι, το AIoT και διάφορες άλλες βιομηχανικές εφαρμογές.
- Ανάλυση Απαιτήσεων
- Εκτίμηση Σεναρίου
- Επιλογή προϊόντος
- Προσαρμοσμένες Λύσεις
- Ταχεία Παράδοση
- Ενοποίηση Συστήματος & Δοκιμές
- Τεχνική Εκπαίδευση
- Οδηγίες εφαρμογής
- Απομακρυσμένη διάγνωση
- Υπηρεσία εγγύησης
- Αναβαθμίσεις υλικολογισμικού
- Τεχνική Συντήρηση
Στη φύση, όλα τα αντικείμενα με θερμοκρασίες πάνω από το απόλυτο μηδέν (-273℃) εκπέμπουν υπέρυθρες ακτίνες. Με τη μέτρηση της διαφοράς θερμοκρασίας υπέρυθρης ακτινοβολίας μεταξύ των στόχων και του φόντου τους χρησιμοποιώντας έναν ανιχνευτή υπέρυθρης κάμερας, μπορούν να ληφθούν διαφορετικές υπέρυθρες εικόνες (θερμικές εικόνες).
Η υπέρυθρη ακτινοβολία που εκπέμπεται από στόχους εισέρχεται στο εύρος ανίχνευσης του θερμικού ανιχνευτή. Ο ανιχνευτής υπερύθρων μετατρέπει σήματα ακτινοβολίας διαφορετικής έντασης σε αντίστοιχα ηλεκτρικά σήματα, τα οποία στη συνέχεια ενισχύονται και επεξεργάζονται για να σχηματίσουν υπέρυθρες εικόνες ορατές με γυμνό μάτι.
Οι μη ψυχόμενοι ανιχνευτές εστιακού επιπέδου υπερύθρου λειτουργούν σε θερμοκρασία δωματίου χωρίς να απαιτούνται συσκευές ενσωματωμένης διάταξης ψύκτη Dewar (IDCA). Προσφέρουν πλεονεκτήματα όπως γρήγορη εκκίνηση, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, μικρό μέγεθος, μικρό βάρος, μεγάλη διάρκεια ζωής και χαμηλό κόστος. Αν και η ευαισθησία μπορεί να μην ταιριάζει με τους ψυχόμενους ανιχνευτές, η οικονομική τους αποδοτικότητα τους καθιστά ιδανικούς για ευρύτερες εφαρμογές.

