-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Μοντέλο αισθητήρα θερμικής κάμερας LWIR 120x90 με ανάλυση 12μm μεγέθους pixels με χαμηλή κατανάλωση ενέργειας
| Ψήφισμα | 120x90 | Μέγεθος pixel | 12μm |
|---|---|---|---|
| Φακός (HFOV/FL) | 50°/ 1,6 mm | Φασματικό εύρος | 8~14μm LW |
| Λειτουργία εστίασης | Ελεύθερη εστίαση | Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
| Επισημαίνω | Θερμική ενότητα αισθητήρων καμερών FPA,ενότητα αισθητήρων καμερών 17μM θερμική,120x90 θερμική ενότητα καμερών |
||
Το TIMO112 είναι μία από τις μικροσκοπικές μονάδες υπερύθρων της σειράς TIMO. Ενσωματώνει οπτικά σε επίπεδο γκοφρέτας, ανιχνευτή πακέτου στάθμης πλακιδίων 120x90 / 12μm (WLP) και βασικό κύκλωμα επεξεργασίας εικόνας για γρήγορη λήψη θερμικών εικόνων της περιοχής στόχου και κατανομής θερμότητας.
Η μονάδα θερμικής απεικόνισης TIMO112 είναι προσανατολισμένη για βελτιστοποιημένες εφαρμογές υπέρυθρης απεικόνισης μεγέθους, βάρους, ισχύος, κόστους (SWaP-C). Η εξαιρετικά μινιατούρα του δομή και η εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση ενέργειας είναι βολικό να ενσωματωθούν σε διάφορες έξυπνες συσκευές, θερμικές συσκευές απεικόνισης ή τερματικά κινητών με αυστηρές απαιτήσεις κόστους, μεγέθους και βάρους.
Τώρα οι θερμικοί πυρήνες και οι μονάδες της σειράς TIMO έχουν χρησιμοποιηθεί ευρέως στην αγορά ηλεκτρονικών ειδών ευρείας κατανάλωσης. Είναι ευκολότερο για τη μονάδα πυρήνα θερμικής κάμερας TIMO να ενσωματωθεί σε περισσότερα τερματικά προϊόντα και μειώνει σημαντικά το κόστος των πελατών.
- Ultra-Miniature Module με Ultimate SWaP-C Optimization
- Συσκευασμένος ανιχνευτής σε επίπεδο γκοφρέτας + οπτικά σε επίπεδο γκοφρέτας + μικρο-ηλεκτρομαγνητικό κλείστρο βαλβίδας
- Η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρης ακτινοβολίας, που επιτρέπει την ελάχιστη λειτουργικότητα θερμικής απεικόνισης με μέγιστη απόδοση κόστους
- Συμπαγές μέγεθος, ελαφρύ και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ιδανικό για ενσωμάτωση σε μικροσκοπικές συσκευές
- Αποδεδειγμένη απόδοση και ταχεία απόκριση
- Σχεδιασμός εξαιρετικά χαμηλής ισχύος, που καταναλώνει μόλις 9 mW
- Ομαλή απεικόνιση με ρυθμό καρέ 25 Hz
- Ευέλικτο και φιλικό προς το περιβάλλον
- Υποστηρίζει διεπαφή εικόνας SPI, συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
- Συμβατό με τα περιβαλλοντικά πρότυπα RoHS 2.0
| Μοντέλο | ΤΙΜΟ112 |
|---|---|
| Ψήφισμα | 120×90 |
| Μέγεθος pixel | 12μm |
| Φασματική Απόκριση | 8~14μm |
| Λειτουργία εστίασης | Εστίαση Δωρεάν |
| Φακός (HFOV/FL) | 50°/ 1,6 mm |
| Βάρος | 1,8 γρ |
| Μέγεθος (χωρίς FPC) | 12,6mm×12,6mm×8,8mm |
| Αριθμός PIN | 40 PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14 bit Ακατέργαστο |
| Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
| Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ (-20℃~+150℃ | +100℃~550℃) |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -20℃~+60℃ |
| Υγρασία | 5%~85% |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45℃~+85℃ |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μονάδα κάμερας υπερύθρων TIMO112 χρησιμοποιείται ευρέως σε πολλούς τομείς, όπως η θερμογραφία, το ευφυές υλικό, το έξυπνο κτίριο, το έξυπνο σπίτι, το AIoT κ.λπ.
- Πλήρη τεκμηρίωση:Εγχειρίδια προϊόντων, οδηγοί εγκατάστασης και αναφορές επιλογής. Ξεκινήστε χωρίς εικασίες.
- Βοήθεια Ανάπτυξης & Δοκιμών:Δείγμα ολοκληρωμένης δοκιμής, αξιολόγησης απόδοσης και επαλήθευσης παραμέτρων έγιναν εύκολα.
- Εργαλειοθήκη για προχωρημένους προγραμματιστές:SDK, API, αλγόριθμοι και εργαλεία εντοπισμού σφαλμάτων για βαθιά ενοποίηση.
- Απομακρυσμένη τεχνική υποστήριξη:Υποστήριξη 24/7 -- γρήγορη απάντηση και έγκαιρη επίλυση κρίσιμων ζητημάτων.
- Εγγύηση:Γνήσια ανταλλακτικά και αυστηρή τήρηση της διαδικασίας για την αποκατάσταση της βέλτιστης απόδοσης.
Η υπέρυθρη θερμική απεικόνιση είναι μια μέθοδος χρήσης υπέρυθρης ακτινοβολίας και θερμικής ενέργειας για τη συλλογή πληροφοριών σχετικά με αντικείμενα, με σκοπό τη διαμόρφωση εικόνων αυτών ή τη λήψη πληροφοριών θερμοκρασίας των αντικειμένων, ακόμη και σε περιβάλλοντα χαμηλής ορατότητας.
Το σύστημα υπέρυθρης θερμικής απεικόνισης είναι μια παθητική ανίχνευση χωρίς επαφή και αναγνώριση τεχνολογίας υπερύθρων. Εστιάζει την υπέρυθρη ακτινοβολία της σκηνής στον ανιχνευτή υπερύθρων με συστοιχία εστιακού επιπέδου μέσω του οπτικού συστήματος υπερύθρων που μπορεί να περάσει μέσα από την υπέρυθρη ακτινοβολία. Ο θερμικός ανιχνευτής μετατρέπει το σήμα ακτινοβολίας διαφορετικής έντασης στο αντίστοιχο ηλεκτρικό σήμα και στη συνέχεια μέσω ενίσχυσης και επεξεργασίας βίντεο, σχηματίζει την υπέρυθρη εικόνα που μπορεί να παρατηρηθεί με γυμνά μάτια.

