-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
256x192 Ανάλυση 12μm Pixel Θερμογραφία με δυνατότητα Uncooled LWIR Thermal Camera Module
| Ψήφισμα | 256x192 | Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
|---|---|---|---|
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Pixel Pitch | 12μm |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% | Ρυθμός καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, Απεικόνιση: 50Hz |
| Επισημαίνω | 256x192 θερμική ενότητα καμερών,Θερμικός πυρήνας ενότητας καμερών μη ψυχόμενος |
||
Μη ψυγμένο πυρήνα θερμικής κάμερας LWIR 256x192 / 12 μm για θερμογραφία, εφαρμογές AIoT
Το μοντέλο απεικόνισης υπέρυθρης ακτινοβολίας TIMO212 χωρίς ψύξη, γνωστό επίσης ως θερμική μονάδα χωρίς ψύξη, είναι ραδιομετρικό και διαθέτει λειτουργία μέτρησης θερμοκρασίας υπέρυθρου χωρίς επαφή.Ενσωματώνει ένα εξαιρετικά μικρό δέμα επίπεδου κυψελών 256x192 / 12μm (WLP) υπέρυθρο ανιχνευτή που συλλαμβάνει το φάσμα υπέρυθρου μεγάλων κυμάτων (LWIR) που κυμαίνεται από 8 έως 14μm.
Χάρη στην τεχνολογία WLP, η μονάδα κάμερας υπέρυθρου TIMO212 επιτυγχάνει εξαιρετικά συμπαγή δομή και ελαφρύ βάρος, ενώ προσφέρει μεγαλύτερη ευαισθησία και ανώτερη ποιότητα εικόνας σε προσιτή τιμή.να επιτρέπουν στους πελάτες να επιλέγουν τον πιο κατάλληλο τύπο σύμφωνα με τις ειδικές τους απαιτήσεις.
- Υπερ-μικρογραφική μονάδα με τελική βελτιστοποίηση SWaP-C
- Συσκευασμένος ανιχνευτής επιπέδου κυψελού + οπτική επιπέδου κυψελού + μικροηλεκτρομαγνητική κλείστρα βαλβίδας
- Η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρου, που επιτρέπει τη βασική λειτουργία θερμικής απεικόνισης με μέγιστη αποδοτικότητα κόστους
- Σύντομο μέγεθος, ελαφρύ βάρος και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, ιδανικό για ενσωμάτωση σε μικροσκοπικές συσκευές
- Ευέλικτες οπτικές επιλογές, ακριβής μέτρηση θερμοκρασίας
- Διατίθενται πολλαπλές επιλογές φακών, συμπεριλαμβανομένων των φακών ευρείας γωνίας και τηλεφωτογραφίας, για την κάλυψη διαφορετικών αναγκών εφαρμογής
- Μέτρηση θερμοκρασίας υψηλής ακρίβειας με ακρίβεια έως ±2°C. Υποστηρίζει την παρακολούθηση της περιφερειακής και της πλήρους θερμοκρασίας
- Εύκολη ενσωμάτωση, ταχεία ανάπτυξη
- Υποστηρίζει διεπαφή εικόνας DVP, συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
- Συμμόρφωση με τα περιβαλλοντικά πρότυπα RoHS 2.0
| Σχήμα | TIMO212 |
|---|---|
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8-14μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος (g) | 5.1±0.4 4.4±0.4 2±0.2 4.8±0.4 |
| Μέγεθος (σε χιλιοστά, χωρίς FPC) | 16×14×18 16×14×14.6 14×12×9.8 16×14×156 |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C~+60°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μονάδα θερμικής απεικόνισης TIMO212 χρησιμοποιείται ευρέως σε πολλούς τομείς, συμπεριλαμβανομένης της θερμογραφίας, του ευφυούς υλικού, του έξυπνου κτιρίου, του έξυπνου σπιτιού, της AIoT και άλλων.
Ως κορυφαίος παγκόσμιος κατασκευαστής και πάροχος υπηρεσιών υπέρυθρων ανιχνευτών, η SensorMicro διαθέτει πολυετή εμπειρία σε λύσεις υπέρυθρης θερμικής απεικόνισης.Οδηγούμενοι από την βασική φιλοσοφία του "SensorMicro, Sense More" και με γνώμονα τις ανάγκες των χρηστών, είμαστε αφοσιωμένοι στην απελευθέρωση του πλήρους δυναμικού της υπερύθριης τεχνολογίας, παρέχοντας προϊόντα υψηλής απόδοσης και επαγγελματικές υπηρεσίες σε πελάτες σε όλο τον κόσμο.
Τα υπέρυθρα κύματα δεν είναι ορατά με το ανθρώπινο μάτι.Ο ανιχνευτής υπέρυθρου / αισθητήρας θερμικής απεικόνισης είναι μια οπτικο-ηλεκτρική συσκευή που αντιδρά στην υπέρυθρη ακτινοβολία και τη θερμική ενέργεια και την μετατρέπει σε ηλεκτρικά σήματα, τότε εκπέμπει ορατές θερμικές εικόνες.
Το WLP αναφέρεται στο πακέτο επιπέδου πλακέτας. Είναι η διαδικασία ολοκλήρωσης συσκευασίας υψηλού κενού απευθείας σε ολόκληρο το MEMS πλακέτο, στη συνέχεια γραφή και κοπή για να γίνει ένας ενιαίος υπέρυθρος αισθητήρας.Μαζί με μεταλλικό και κεραμικό πακέτο, είναι οι τρεις κύριες συσκευασίες μη ψυγμένων ανιχνευτών υπέρυθρων.
Οι ανιχνευτές IR WLP έχουν σχεδιαστεί ειδικά για να ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις μικροποίησης και χαμηλού κόστους στην εφαρμογή της τεχνολογίας υπέρυθρων στην αγορά καταναλωτικών ηλεκτρονικών συσκευών.Τώρα προσφέρουμε μια ποικιλία λύσεων WLP υπέρυθρων μοντέλων για να ενισχύσουμε περισσότερες νέες εφαρμογές στις αναδυόμενες αγορές.

