Όλα τα Προϊόντα
-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Υπεύθυνος Επικοινωνίας :
Wendy Wang
Τηλεφωνικό νούμερο :
+86 27 50185150
Ελαφρύ βάρος 256x192 Ανάλυση 12μm Pixel Pitch Θερμική κάμερα πυρήνας για AIoT και βιομηχανική όραση
Λεπτομέρειες
| Ψήφισμα | 256x192 | Pixel Pitch | 12μm |
|---|---|---|---|
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | 330mW | Αναλογική διεπαφή βίντεο | CVBS(PAL/NTSC) |
| Ρυθμός καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, Απεικόνιση: 50Hz | Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Επισημαίνω | 120x90 ελαφρύς θερμικός πυρήνας καμερών,17uM θερμικός πυρήνας καμερών,Θερμική ενότητα καμερών διεπαφών SDK |
||
Περιγραφή προϊόντων
Ελαφρύ βάρος 256x192 / 12μm Θερμικός πυρήνας κάμερας για καταναλωτικά ηλεκτρονικά
Επισκόπηση του προϊόντος
Η μονάδα κάμερας υπέρυθρου Mini212G2 διαθέτει ένα μικροσκοπικό αποτύπωμα που είναι χτισμένο γύρω από έναν ανιχνευτή υπέρυθρου 256x192 / 12μm χωρίς ψύξη σε συσκευασία επιπέδου κυλινδρικής.Σχεδιασμένο για την αντιμετώπιση των εξελισσόμενων αναγκών των αναδυόμενων βιομηχανιών, συμπεριλαμβανομένης της AIoT, Μηχανική Όραση, Βιομηχανική Όραση, Παρακολούθηση Ασφάλειας και Νυχτερινή Παρατήρηση, αυτό το συμπαγές συστατικό αισθητήρα ξεπερνά τους περιορισμούς των κλασικών λύσεων απεικόνισης, ενώ υποστηρίζει ακριβή, σταθερή,και αποτελεσματική λειτουργία σε διάφορες εφαρμογές.
Βασικά χαρακτηριστικά
-
Μινιατούρα μονάδα με άμεση θερμική απεικόνισηΕξοπλισμένο με αυτο-αναπτυγμένο ανιχνευτή υπέρυθρου 256×192/12μm επιπέδου πλακών για σημαντικά πλεονεκτήματα κόστουςΥπερ-σύνθετος δομικός σχεδιασμός: μόνο 17×17mm (PCBA) σε μέγεθος, με βάρος μόλις 4gΕνσωματωμένη πλακέτα επεξεργασίας ISP και αλγόριθμοι εικόνας επόμενης γενιάς παρέχουν καθαρές θερμικές εικόνες
-
Ακριβής ανίχνευση, ευέλικτη διαμόρφωσηΜέτρηση θερμοκρασίας υψηλής ακρίβειας με ακρίβεια έως ±2°CΥποστηρίζει τη μέτρηση σημείων, περιοχής και πλήρους εικόναςΔιαθέσιμες πολλαπλές επιλογές φακών οπτικού πεδίου
-
Πλούσιες διεπαφές για εύκολη ενσωμάτωσηΔιασύνδεσμοι ψηφιακής βιντεοεξόδου USB2.0 / MIPI / DVP / BT.656 / LVDSΠλήρως συμβατό με διεπαφές βιομηχανικού προτύπου
Προδιαγραφές προϊόντος
| Σχήμα | Μίνι212G2 |
|---|---|
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | ≤ 50mK |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος (g) | 7.1 6.4 4 6.8 |
| Μέγεθος PCBA (mm) | 17×17 |
| Ψηφιακή εικόνα | Διάταξη 2 |
| Ανάλογη διεπαφή βίντεο | CVBS (PAL/NTSC) |
| Δραστηριακή τάση | 3.3V±0.1V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | 330mW |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -40°C~+70°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Βιομηχανικές εφαρμογές
- ΑΙΟΤ:Ενσωμάτωση σε συμπαγείς συσκευές AIoT, συμπεριλαμβανομένων των έξυπνων οικιακών συσκευών, φορητών συσκευών και ευφυών περιβαλλοντικών οθονών
- Βιομηχανική όραση:Παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο βιομηχανικού εξοπλισμού, επεξεργασία λέιζερ και σενάρια συγκόλλησης, ανίχνευση ημιαγωγών
- Παρακολούθηση ασφαλείας:Ανίχνευση παράνομων εισβολέων με δυνατότητες ενεργοποίησης συναγερμού σε πραγματικό χρόνο
- Νυχτερινή Παρατήρηση:Βελτιωμένη ορατότητα και ανίχνευση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού
Τα Πλεονεκτήματά Μας
- Βαθιά τεχνική εμπειρογνωμοσύνη:Χρόνια εμπειρίας στην τεχνολογία υπέρυθρων αισθητήρων με δυνατότητες σχεδιασμού τσιπ, κατασκευής πλακών, συσκευασίας, δοκιμών και ολοκλήρωσης συστημάτων
- Επικεντρωμένη στην καινοτομία:Η δέσμευση για τεχνολογικές ανακαλύψεις στην θερμική απεικόνιση, που σπρώχνουν τα όρια στο NETD, SWaP και τη θερμοκρασία λειτουργίας
- Διαφοροποιημένο χαρτοφυλάκιο προϊόντων:Ολοκληρωμένη γκάμα συστατικών ανίχνευσης υπέρυθρων, συμπεριλαμβανομένων των ψυγμένων και των μη ψυγμένων διαλύσεων
- Ακριβής επικύρωση αξιοπιστίας:Αποτελεσματικό σύστημα διαχείρισης της ποιότητας με πολλαπλές διαδικασίες δοκιμών που εξασφαλίζουν μακροπρόθεσμη σταθερότητα
- Επαγγελματική τεχνική υποστήριξη:Συνεργασία της ομάδας μηχανικών για την επιτάχυνση της ολοκλήρωσης του συστήματος και τη μείωση του χρόνου κυκλοφορίας στην αγορά
Συχνές Ερωτήσεις
Πώς λειτουργεί το μη ψυγμένο μικροβολόμετρο εστιακού επιπέδου;
Χρησιμοποιώντας την αρχή της θερμικής επίδρασης ακτινοβολίας υπέρυθρου, ο μη ψυγμένος ανιχνευτής υπέρυθρου μετατρέπει την ενέργεια της υπέρυθρης ακτινοβολίας σε θερμική ενέργεια με υλικό απορρόφησης υπέρυθρου,αύξηση της θερμοκρασίας του ευαίσθητου υλικούΑυτό προκαλεί αλλαγές στις φυσικές παραμέτρους που μετατρέπονται σε ηλεκτρικά σήματα ή σήματα ορατού φωτός μέσω σχεδιασμένων μηχανισμών μετατροπής, επιτρέποντας την ανίχνευση αντικειμένων.
Ποιο είναι το πλεονέκτημα του μη ψυγμένου μικροβολόμετρου;
Οι ανιχνευτές εστιακού επιπέδου υπέρυθρου χωρίς ψύξη λειτουργούν σε θερμοκρασία δωματίου χωρίς να απαιτούν ενσωματωμένες συσκευές συναρμολόγησης ψύξης Dewar (IDCA).χαμηλή κατανάλωση ενέργειαςΕνώ η ευαισθησία μπορεί να μην ταιριάζει με τους ψυγμένους υπέρυθρους ανιχνευτές, η αναλογία κόστους-αποδόσεων τους έχει βελτιωθεί σημαντικά κατά τη διάρκεια των ετών ανάπτυξης.προσφέροντας ευρύτερες προοπτικές εφαρμογής.
Συνιστώμενα προϊόντα

