-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Μη ψυγμένη LWIR θερμική φωτογραφική μηχανή 256x192 Ανάλυση 12μm Pixel Pitch για την ασφάλεια παρακολούθησης
| Ψήφισμα | 256x192 | Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ |
|---|---|---|---|
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Pixel Pitch | 12μm |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45℃~+85℃ | Ρυθμός καρέ | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% |
| Επισημαίνω | Μίνι ενότητα καμερών LWIR,Μίνι ενότητα 256x192 καμερών |
||
Η μονάδα απεικόνισης IR TIMO212 χωρίς ψύξη είναι πυρήνας θερμικής κάμερας με ραδιομετρική ικανότητα και λειτουργία μέτρησης θερμοκρασίας υπέρυθρου χωρίς επαφή.Ενσωματώνει ένα εξαιρετικά μικρό ανιχνευτή υπέρυθρων 256×192/12μm (WLP) που συλλέγει το φάσμα υπέρυθρων μεγάλων κυμάτων (LWIR) από 8 έως 14μm.
Με πλήρως βελτιστοποιημένο SWaP-C (μέγεθος, βάρος, ισχύ και κόστος), η θερμική κάμερα TIMO256 προσφέρει μικρές διαστάσεις, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας και ανταγωνιστικές τιμές.καθιστώντας την ιδανική για ενσωμάτωση σε θερμικές κάμερες ασφαλείας που απαιτούν μέτρηση θερμοκρασίας ευρείας γωνίας και κοντινής εμβέλειας σε εφαρμογές ασφαλείας και παρακολούθησης.
- Υπερ-μικρογραφική μονάδα με τελική βελτιστοποίηση SWaP-C
- Συσκευασμένος ανιχνευτής επιπέδου κυψελού + οπτική επιπέδου κυψελού + μικροηλεκτρομαγνητική κλείστρα βαλβίδας
- Η μικρότερη θερμική μονάδα υπέρυθρου που επιτρέπει τη βασική θερμική απεικόνιση με μέγιστη αποδοτικότητα κόστους
- Σύντομο μέγεθος, ελαφρύ βάρος και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας ιδανικό για την ενσωμάτωση μικρογραφικών συσκευών
- Ευέλικτες οπτικές επιλογές, ακριβής μέτρηση θερμοκρασίας
- Πολλαπλές επιλογές φακών, συμπεριλαμβανομένων των φακών ευρείας γωνίας και τηλεφωτογραφίας, για την κάλυψη διαφορετικών αναγκών εφαρμογής
- Μέτρηση θερμοκρασίας υψηλής ακρίβειας με ακρίβεια έως ±2°C
- Υποστηρίζει τόσο την περιφερειακή όσο και την πλήρη παρακολούθηση της θερμοκρασίας
- Εύκολη ενσωμάτωση, ταχεία ανάπτυξη
- Υποστηρίζει διεπαφή εικόνας DVP, συμβατή με διάφορες ενσωματωμένες πλατφόρμες
- Συμμόρφωση με τα περιβαλλοντικά πρότυπα RoHS 2.0
| Σχήμα | TIMO212 |
|---|---|
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8-14μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος (g) | 5.1±0.4 4.4±0.4 2±0.2 4.8±0.4 |
| Μέγεθος (σε χιλιοστά, χωρίς FPC) | 16×14×18 16×14×14.6 14×12×9.8 16×14×156 |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C~+60°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
- Έξυπνη ασφάλεια
- AloT (AI + IoT)
- Νυχτερινή Παρατήρηση
- Όργανα και μέτρα
- Μηχανική όραση
- Βαθιά τεχνική εμπειρογνωμοσύνη:Χρόνια εμπειρίας στην έρευνα, ανάπτυξη και εφαρμογή τεχνολογίας υπέρυθρων αισθητήρων με ισχυρές δυνατότητες σε σχεδιασμό τσιπ, κατασκευή πλακών, συσκευασία, δοκιμές και ολοκλήρωση συστημάτων.
- Επικεντρωμένη στην καινοτομία:Η δέσμευση για τεχνολογικές ανακαλύψεις στην θερμική απεικόνιση, την επέκταση των ορίων στο NETD, SWaP και τη θερμοκρασία λειτουργίας σε όλα τα συστήματα ασφάλειας, βιομηχανικής παρακολούθησης και ευφυών συστημάτων.
- Διαφοροποιημένο χαρτοφυλάκιο προϊόντων:Ολοκληρωμένη γκάμα συστατικών ανίχνευσης υπέρυθρων ρύπων, τόσο με ψύξη όσο και χωρίς ψύξη, που παρέχουν προσαρμοσμένες λύσεις για διάφορες βιομηχανίες.
- Ακριβής επικύρωση αξιοπιστίας:Αποτελεσματικό σύστημα διαχείρισης ποιότητας με πολλαπλές διαδικασίες δοκιμών καθ' όλη τη διάρκεια της παραγωγής για τη διασφάλιση μακροπρόθεσμης σταθερότητας και αξιοπιστίας.
- Επαγγελματική τεχνική υποστήριξη:Η ομάδα μηχανικών συνεργάζεται στενά με τους πελάτες για να επιταχύνει την ολοκλήρωση του συστήματος, να βελτιώσει την αποτελεσματικότητα και να μειώσει το χρόνο κυκλοφορίας στην αγορά.
- Μεγαλύτερο οπτικό πεδίο και απόσταση νυχτερινής όρασης δεκάδων χιλιομέτρων
- Ανιχνεύσει εκ των προτέρων κρυμμένη φωτιά και εντοπίσει τον κίνδυνο πυρκαγιάς νωρίτερα σύμφωνα με την ανώμαλη θερμότητα
- Αποδέχεται παθητική υπέρυθρη ακτινοβολία από στόχους χωρίς πρόσθετες πηγές φωτός
- Συνήθως εργάζονται σε σκληρά περιβάλλοντα, όπως καπνός, ομίχλη, βροχή και χιόνι, λάμψη και ισχυρό φως.
- Διακρίνει με ακρίβεια τους ανθρώπους ή τα ζώα μέσω της θερμικής κατανομής, ανιχνεύει το καμουφλάζ σε δάση και άλλα περίπλοκα περιβάλλοντα και μειώνει το ποσοστό ψευδών συναγερμών

