-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
384x288 Ανάλυση 17μm Pixel Pitch Vehicle Thermal Imaging Module με οπτικό πεδίο 37°x28° για υποβοήθηση οδήγησης
| Ψήφισμα | 384x288/17μm | NETD | <50mK |
|---|---|---|---|
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Οπτικό πεδίο | 37°x28° |
| Επισημαίνω | 384x288 κάμερα θερμικής λήψης εικόνων οχημάτων,Ενότητα καμερών θερμικής λήψης εικόνων οχημάτων,Κάμερα θερμικής λήψης εικόνων οχημάτων CVBS |
||
Η μονάδα υπερύθρων που είναι τοποθετημένη στο όχημα N-Driver 384 ενσωματώνει έναν ανιχνευτή υπερύθρων χωρίς ψύξη 384×288/17μm. Αυτή η θερμική κάμερα νυχτερινής όρασης αυτοκινήτου βοηθά τους οδηγούς να βλέπουν μέσα από το απόλυτο σκοτάδι και βελτιώνει την όραση σε σκληρά περιβάλλοντα όπως δυνατή βροχή, χιόνι, πυκνός καπνός και πυκνή ομίχλη.
Χρησιμοποιώντας τεχνολογία θερμικής απεικόνισης, η μονάδα υπερύθρων κάμερας αυτοκινήτου N-Driver 384 αποκαλύπτει απροσδόκητα εμπόδια, επισημαίνει ξαφνικά συμβάντα, βελτιώνει την ορατότητα των οδικών πινακίδων, πλοηγείται σε άγνωστους δρόμους και ξεπερνά την τύφλωση που προκαλείται από τους προβολείς που έρχονται. Αυτό μειώνει δραματικά τους κινδύνους οδήγησης και ενισχύει την ασφάλεια για ζωές, περιουσίες και προφίλ.
Με ζωντανή απεικόνιση με ευκρινή ξυράφι, εξαιρετικά μεγάλο εύρος προβολής, απίστευτη αντοχή σε διαφορετικά σκληρά περιβάλλοντα, άμεση εγκατάσταση σε οποιοδήποτε όχημα και υψηλή προσιτή τιμή για περιορισμένους προϋπολογισμούς, το N-Driver είναι η τέλεια επιλογή για συστήματα βοηθητικής όρασης οδήγησης.
- Ο στιβαρός και συμπαγής σχεδιασμός εξασφαλίζει εύκολη ενσωμάτωση
- Ο ευρυγώνιος φακός προσφέρει εξαιρετικά ευρεία εμβέλεια θέασης
- Επιτρέπει την εμβέλεια ανίχνευσης 4 φορές μεγαλύτερη από τους παραδοσιακούς προβολείς
- Ερμητικά σφραγισμένο ανθεκτικό στο νερό και τη σκόνη
| Μοντέλο | N-Driver 384 |
|---|---|
| Απόδοση ανιχνευτή υπερύθρων | |
| Ψήφισμα | 384×288 |
| Pixel Pitch | 17μm |
| Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| NETD | <50μκ |
| Απόδοση εμφάνισης εικόνας | |
| Εστιακό μήκος | 9,7 χλστ |
| Οπτικό Πεδίο | 37°×28° |
| Μορφή εξόδου βίντεο | CVBS |
| Ρυθμός καρέ και ανάλυση εικόνας εξόδου | PAL 768×576@25Hz |
| Χαρακτηριστικά συστήματος | |
| Ώρα εκκίνησης | ≤8s (Θερμοκρασία δωματίου) |
| Θερμάστρα | Όταν η θερμοκρασία του παραθύρου είναι χαμηλότερη από 2°C±2°C, ξεκινήστε τη θέρμανση από μόνη της Όταν η θερμοκρασία του παραθύρου είναι υψηλότερη από 7°C±2°C, απενεργοποιήστε τη θέρμανση από μόνη της |
| Αλγόριθμος αντιστάθμισης | Αυτόματη αντιστάθμιση κλείστρου |
| Αλγόριθμος εικόνας | Αυτόματη αντίθεση φωτεινότητας/βελτίωση εικόνας |
| Διεπαφή επικοινωνίας | RS232, Ρυθμός Baud: 115200bps/CAN Επικοινωνία, Ταχύτητα 500kbps |
| Ανίχνευση πεζών/οχημάτων | / |
| Ηλεκτρολογικά Χαρακτηριστικά | |
| Τάση τροφοδοσίας | DC9V~32V |
| Συνολική κατανάλωση ενέργειας | Τροφοδοτικό ≤3,5W@24V, Η θέρμανση παραθύρου είναι απενεργοποιημένη Τροφοδοτικό ≤9W@24V, Η θέρμανση παραθύρου είναι ενεργοποιημένη |
| Εύρος Λειτουργίας | |
| Παρατηρήστε το εύρος | Άτομο: 1,8m×0,5m ≥150m Αυτοκίνητο: 2,3m×2,3m ≥300m |
| Ανίχνευση εύρους | / |
| Σύνδεση με εξωτερικό καλώδιο | |
| Μήκος καλωδίου | 4μ |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | Τροφοδοτικό: DC5.5*2.1 Θηλυκή υποδοχή Βίντεο: RCA Lotus Male Connector Σειριακή θύρα: Αρσενικό σύνδεσμο SM 2.54-3P (Pin) |
| Φυσικά Χαρακτηριστικά | |
| Διάσταση (mm) | 40,0×36,0×58,0 (Χωρίς καλώδιο) |
| Βάρος | 150g±3g (χωρίς καλώδιο) |
| Περιβαλλοντική Προσαρμογή | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +85°C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45°C ~ +90°C |
| Περιβαλλοντική Δοκιμή | Ψεκασμός αλατιού: ISO16750-4; Σκληρό Επίπεδο IV Βιομηχανικός διαλύτης: GB/T28046.5-2013 |
| Δοκιμή αξιοπιστίας | Δόνηση: ISO16750-3, βαθμός Α Επιβραδυντικό φλόγας: GB8410, Βαθμός Β Επίδραση πέτρας: ISO16750-3, βαθμός Α ESD: Εκφόρτιση επαφής ±8KV, Εκκένωση αέρα ±15KV |
| Πακέτο | Σφραγισμένη θήκη IP67 |
| Πιστοποίηση | |
| EMC | Πιστοποίηση δοκιμής EMC (ISO10605, ISO11452-4, ISO11452-2, ISO7637-2) |
Η κάμερα θερμικής απεικόνισης αυτοκινήτου N-Driver 384 χρησιμοποιείται ευρέως στα προηγμένα συστήματα υποστήριξης οδηγού.
- Προσαρμογή προϊόντος: Προσαρμόστε τις διαμορφώσεις και προσαρμόστε αλγόριθμους ώστε να ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις του κλάδου
- Τεχνική υποστήριξη και εκπαίδευση επιτόπου: Παρέχετε στους βασικούς πελάτες πρακτική εγκατάσταση συστήματος και λειτουργική εκπαίδευση
- Κοινή καινοτομία για νέα προϊόντα και αγορές: Συνεργαστείτε με πελάτες για την από κοινού ανάπτυξη καινοτόμων λύσεων εφαρμογών υπέρυθρων
Χαμηλό φωςχρειάζεται φυσικό φως και μετατρέπει την εικόνα ασθενούς φυσικού φωτός σε βελτιωμένη ηλεκτρονική εικόνα μέσω του ενισχυτή εικόνας.
Ενεργό IRεκπέμπει ενεργά υπέρυθρο φως και χρησιμοποιεί υπέρυθρη δέσμη που ανακλάται από τον στόχο. Έχει πολύ κακή απόκρυψη.
Θερμική απεικόνισηδεν χρειάζεται φως και είναι μια παθητική υπέρυθρη νυχτερινή όραση που ανιχνεύει διαφορά υπέρυθρης ακτινοβολίας μεταξύ στόχων και σκηνής ή διαφορετικών τμημάτων ενός αντικειμένου. Δεν επηρεάζεται από αλλαγές στις συνθήκες φωτισμού του περιβάλλοντος, κατά τη διάρκεια της νύχτας ή ακόμα και σε ομίχλη, βροχή και άλλα σκληρά περιβάλλοντα.
Στις περισσότερες περιπτώσεις, δεν μπορείτε. Αλλά οι υπέρυθρες ακτίνες δεν μπορούν να διαπεράσουν τους τοίχους και το γυαλί μπορεί να μπλοκάρει το IR. Έτσι, εάν δεν θέλετε να σας ανιχνεύσουν, μπορείτε να κρυφθείτε πίσω από γυαλί ή τοίχους για να εμποδίσετε τη θερμική απεικόνιση.

