-
Θερμικός πυρήνας καμερών
-
Θερμικά κάμερα ασφαλείας
-
Θερμική κάμερα κηφήνων
-
Plug-in θερμική κάμερα
-
Δροσισμένοι υπέρυθροι ανιχνευτές
-
Δροσισμένες ενότητες καμερών
-
Οπτική απεικόνιση αερίου
-
Υπέρυθρη θερμική ενότητα καμερών
-
Θερμική ενότητα καμερών υψηλής ανάλυσης
-
Θερμική κάμερα για την ανίχνευση πυρετού
-
Το όχημα τοποθέτησε τη θερμική κάμερα
-
Ενσωματωμένη πιό δροσερή συνέλευση σκεύων Δεωαρ
-
Μη ψυχόμενοι υπέρυθροι ανιχνευτές
Ψυχόμενη θερμική κάμερα MWIR με ανάλυση 320x256/30μm για ανίχνευση διαρροών CO₂
| Φασματικό εύρος | 4,2±0,1μm~4,4±0,1μm | Λειτουργία | Ανίχνευση διαρροής αερίου |
|---|---|---|---|
| Χρόνος ψύξης (23 ℃) | ≤8min@12V | Ανάλυση ανιχνευτή | 320x256 |
| Μέγεθος pixel | 30μm | NETD | 10mK (F1,5) |
| Επισημαίνω | Μονάδα Cooled Thermal Camera 320x256,Cooled Thermal Camera Module 30uM,MWIR Gas Imaging Camera Module |
||
Στη δέσμευση άνθρακα, τη λειτουργία εξοπλισμού ενέργειας και τις βιομηχανικές παραγωγικές διαδικασίες, η διαρροή CO₂ όχι μόνο οδηγεί στην αποτυχία των στόχων μείωσης του άνθρακα, αλλά η μακροχρόνια συσσώρευση μπορεί επίσης να προκαλέσει βλάβες στον εξοπλισμό. Οι παραδοσιακές μέθοδοι ανίχνευσης είναι αόρατες, ανασφαλείς και επιρρεπείς σε παραλείψεις, καθιστώντας δύσκολη την ακριβή ανίχνευση.
Η θερμική μονάδα LFM330Z6 έχει υψηλής ακρίβειας και ευαίσθητη ανίχνευση. Μπορεί να στοχεύσει επαγγελματικά σενάρια διαρροής CO₂ εξαιρετικά χαμηλής συγκέντρωσης, να επιτύχει μη επαφή, μεγάλης απόστασης και οπτική εντόπιση διαρροών, και να καλύψει τα μειονεκτήματα της παραδοσιακής ανίχνευσης. Εν τω μεταξύ, το CO₂ μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί ως αέριο ιχνηλάτης για έμμεση ανίχνευση αερίου υδρογόνου, επεκτείνοντας περαιτέρω τα σενάρια εφαρμογής του εξοπλισμού.
- Συντομευμένος Κύκλος Ανάπτυξης: Κυκλώματα επεξεργασίας σήματος υψηλής απόδοσης μετατρέπουν αναλογικά σε ψηφιακά σήματα με τροφοδοσία 12V για πιστοποίηση αντιεκρηκτικής προστασίας
- Εύκολη & Γρήγορη Ενσωμάτωση: Διεπαφή Cameralink εξάγει 16-bit RAW δεδομένα με έλεγχο σειριακής θύρας και ενσωματωμένη δομή που ταιριάζει με τις διαστάσεις του ανιχνευτή
| Μοντέλο Μονάδας | LFM330Z6 |
| Ανάλυση | 320*256 |
| Μέγεθος Pixel | 30μm |
| Φασματική Απόκριση | 4.2±0.1μm~4.4±0.1μm |
| Τυπικό NETD | 10mK (F1.5) |
| Ρυθμός Καρέ | 30Hz/60Hz |
| Ψηφιακό Βίντεο | Τυπικό: DVP/LVDS/USB2.0 Προαιρετικό: Cameralink/USB3.0/GigE/SDI/MIPI/Μονοτροπική Οπτική Ίνα/Πολυτροπική Οπτική Ίνα |
| Επικοινωνία | Τυπικό: USB2.0/LV-TTL Προαιρετικό: RS422/CAN/USB3.0/GigE |
| Χρόνος Ψύξης (23℃) | ≤8min@12V |
| Σταθερή Κατανάλωση Ενέργειας (23℃) | ≤10W |
| Μέγεθος | 142*58.5*80 mm |
| Βάρος | ≤680g |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -40℃~+71℃ |
| Εστιακή Απόσταση | 23mm/55mm |
- Πλήρης Τεκμηρίωση: Εγχειρίδια προϊόντων, οδηγούς εγκατάστασης και οδηγούς επιλογής για απρόσκοπτη υλοποίηση
- Υποστήριξη Ανάπτυξης & Δοκιμών: Δείγματα ολοκληρωμένων δοκιμών, αξιολόγηση απόδοσης και υπηρεσίες επαλήθευσης παραμέτρων
- Προηγμένο Κιτ Εργαλείων Προγραμματιστών: SDKs, APIs, αλγόριθμοι και εργαλεία αποσφαλμάτωσης για βαθιά ενσωμάτωση
- Απομακρυσμένη Τεχνική Υποστήριξη: 24/7 υποστήριξη με γρήγορη απόκριση και έγκαιρη επίλυση κρίσιμων ζητημάτων
- Κάλυψη Εγγύησης: Γνήσια ανταλλακτικά και αυστηρή τήρηση διαδικασιών για την αποκατάσταση βέλτιστης απόδοσης

